Twitter Bildirimler Nasıl Açılır ve Kapanır? (Twitter Anlık Bildirim)

Merhabalar bu yazımızda sizlere Twitter’da anlık bildirimler nasıl açılır veya kapatılır onu anlatacağız.

Twitter son zamanlarda en çok kullanılan sosyal medya hesapları arasında geliyor. Twitter’da özellikle siyasi paylaşımlar, resmi paylaşımlar, kurumların resmi paylaşımları çok fazladır. Bu bakımdan kullanıcı sayısı da haliyle fazladır. Aslında dünyada ne olup bitiyor en hızlı Twitter üzerinden öğrenebiliyoruz. Çünkü doğrudan 1. kişi kendi resmi hesabı üzerinden paylaşım yapıyor ve buradan da haber siteleri kendilerine haber çıkartıyor. Haliyle ana kaynak twitter diyebiliriz. Bu bakımdan her an Twitter’da ne olup bitiyor bilmek isteyebiliriz. İşte bu yüzden Twitter’da anlık bildirimleri açabilir ve gündemi anında takip edebilirsiniz. Şimdi sizlere Twitter anlık bildirimler nasıl ve nereden açılır resimler eşliğinde onu gösterelim.

Twitter’da E-Posta ve Anlık Bildirimler Nasıl Açılır / Nasıl Kapatılır?

1-) Twitterda bildirimleri açma ve kapamak için öncelikle sol taraftaki menülerden “Daha fazla” kısmına giriyoruz.

2-) Sonrasında açılan bölümde “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine tıklıyoruz.

3-) Akabinde burada orta bölümde ayarlar kısmı çıkacak. Burada “Bildirimler” bölümünü açıyoruz.

4-) Bildirimler seçeneğinden “Tercihler” kısmını açıyoruz.

5-) Akabinde burada 2 seçenek karşımıza çıkacak. Eğer anlık bildirim ayarlarını açmak veya kapamak istiyorsanız üstteki “Anlık bildirimler” bölümüne girin. Eğer Twitter’dan bildirimleri e-mail (e-posta) şeklinde almak veya almamak istiyorsanız “E-posta bildirimleri” bölümünü açın.

6-) Diyelim ki bilgisayardan veya mobilden anlık bildirim almak istiyorsunuz o zaman anlık bildirimler bölümünde aşağıda gördüğünüz gibi açma-kapama tuşu olacak. Oraya tıkladığınız zaman bildirimleri açabilir veya kapatabilirsiniz.

7-) Eğer e-posta bildirimlerini açmak istiyorsanız veya kapatmak istiyorsanız aynı şekilde aşağıdaki butona basmanız gerekiyor.

Bu şekilde Twitter üzerinden anlık bildirim alabilir veya bildirimleri tek tuşla kapatabilirsiniz. Bu mobil cihazlar için de geçerlidir. Twitter’dan e mail gelmesini istemiyorsanız o zaman e-posta bildirimlerini kapatabilirsiniz. Ya da e-posta bildirim ayarlarından gerekli düzenlemeleri yaparak bildirimleri kısıtlayabilir ya da sınırlandırabilirsiniz.

Bu şekilde Twitter’da anlık ve e-mail bildirimleri ister kapatabilir isterseniz de açabilirsiniz. Yazımızı okuduğunuz için teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir