Twitter Eski Haline (Eski Tasarıma) Getirme Nasıl Yapılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere twitter.com sitesini eski haline yani eski tasarımına nasıl çeviririz onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Twitter geçtiğimiz haftalarda yeni tasarımına geçti. Yeni tasarımın modern bir görüntüsü bulunmaktadır. Fakat çoğu kişi Twitter’ın bu yeni halini beğenmedi. Haliyle eski tasarımına geri dönmek istemektedirler. Peki twitter eski versiyona nasıl geçilir bunu anlatmadan hemen önce yeni tasarımın anasayfa görüntüsünü sizlere iletelim.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi arkadaşlar twitter’ın yeni tasarımı bu şekildedir. Gerçekten önceki versiyona göre kötü duruyor fakat bu öncekine çok alıştığımız için bize öyle geliyor olabilir. Yani bu tasarımı 2-3 ay sürekli kullansanız yine buna alışacaksınız ve eskisi size çok kötü gelecek. Hani derler ya değişiklik iyidir diye. Bu olaya da böyle bakmak lazım. Ama yinede beğenmeyenler için şimdi maddeler halinde eski tasarıma nasıl geçilir onu anlatalım.

Twitter Eski Tasarıma Nasıl Geçilir?

Twitter eski tasarıma dönmek için Google Chrome tarayıcınıza “GoodTwitter” eklentisini kurmanız gerekiyor. Bu eklentiyi kurduktan sonra twitter’ı eski versiyonda kullanabilirsiniz. Şuanlık kendi sitesinde eski ve yeni tema geçişleri yok belki ilerde olur ama şimdilik goodtwitter eklentisini kurarak bu olaya bir çözüm getirebilirsiniz. Şimdi sırayla maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle yukarıda dediğimiz gibi GoodTwitter” eklentisini tarayıcımıza kurmamız gerekiyor. Bu eklenti chrome, mozilla vb. hemen hemen tüm tarayıcılarda mevcut. Kurulum için google’a “goodtwitter” yazın ve en üstteki linke tıklayın.

2-) Veya “https://chrome.google.com/webstore/detail/goodtwitter/jbanhionoclikdjnjlcmefiofgjimgca” buradaki siteye direkt giriniz. Ardından aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacaktır. Buradan da eklentiyi tarayıcımıza yüklemek için “Chrome’a ekle” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında aşağıdaki gibi uyarı çıkacak. Buradan da “Uzantı ekle” butonuna basıyoruz. Sonrasında uzantımız hızlı bir şekilde otomatikman tarayıcıya yüklenmiş oluyor.

4-) Ardından twitter.com sitesini açtığınızda eski tasarımlı olarak açıldığını göreceksiniz. Aşağıdaki resimden gördüğünüz gibi bu eklenti sayesinde twitter otomatikman eski masaüstü tasarımına geri dönmüş oluyor.

5-) Eğer tekrardan yeni tasarımına geçiş yapmak istiyorsanız eklentiyi silmeniz gerekmektedir. Eklentiyi silmek için de sağ üstte bulunan eklenti simgesine tıklayın ardından “Chrome’dan kaldır…” butonuna basınız.

6-) Böylelikle istediğiniz zaman da eklentiyi kaldırabilirsiniz. Veya aynı şekilde googledan aratarak kurabilirsiniz. Yorumlardan ve yıldız puanından anlaşıldığı üzere tamamen legal ve güvenli bir eklentidir herhangi bir kötüye kullanım söz konusu değildir diye düşünüyoruz.

Bu şekilde twitter eski tasarımına geçiş (eski versiyona döndürme) yapabilirsiniz. Böylelikle eski tasarımda kullanmaya devam edebilirsiniz. Umarız faydalı olur iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir