Twitter İnternet Mobil Veri Kullanımını Azaltma Nasıl Yapılır? (Veri Tasarrufu)

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter için mobil veri kullanımını azaltma nasıl yapılır, mobil veri tasarrufu nasıl yapılır onu anlatacağız.

Günlük hayatta en çok kullandığımız sosyal medya sitelerinden birisi Twitter’dır. Twitter’da bazen o kadar çok zaman geçiririz ki mobil veri paket sınırını yanlışlıkla aşabiliriz. İşte bu yüzden Twitter’da veri tasarrufu yapmak en iyisi olacaktır. Twitter’ın veri kullanımını azaltmaya yönelik bir ayarı mevcut. Bu ayarı aktif ederseniz Twitter artık fazla internet harcamaz yani fazla mobil veri yemez. Biraz daha az mb internet harcar diyebiliriz. Örnek vermek gerekirse normalde Twitter diyelim ki dakikada 10 mb veri harcasın. İşte bu ayarı yaparsanız bu sayı ortalama 6-7 mb civarlarına düşebilir. (Sayıları tamamen örnek amaçlı verdik daha az veya daha yüksek de olabilir bilmiyoruz.) Şimdi sizlere Twitter’da veri kullanımını nasıl düşürebiliriz, mobil veri harcamayı nasıl otomatik düşürebiliriz onu gösterelim.

Twitter Veri Tasarrufu İçin Mobil Veri Kullanımını Düşürme Yöntemi

1-) Twitter’da mobil veri kullanımını düşürmek için öncelikle sol menü kısmından “Daha fazla” seçeneğine tıklıyoruz.

2-) Ardından “Ayarlar ve gizlilik” seçeneğine basıyoruz.

3-) Sonrasında Ayarlar sayfası açılacak, buradan “Erişilebilirlik, ekran ve diller” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında buradan en alttaki “Veri kullanımı” bölümünü açıyoruz.

5-) Son olarak bu sayfada aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi “Veri tasarrufu” bölümü var ve sağında bir kutu var. Bu kutuya tik atıyoruz, yani burayı işaretliyoruz. Burayı işaretlerseniz Twitter daha az mobil veri kullanır. Böylelikle internet paketiniz hemen bitmez.

6-) Ek olarak dilerseniz bu seçeneğin hemen altında “Otomatik Oynat” bölümü var. Orayı da kapatabilirsiniz. Otomatik oynatı kapattığınızda Twitter’daki videolar otomatik oynatılmaz, yani siz açarsanız oynatılır. Bu da internet paketi ve mobil veri kullanımı için tasarruf anlamına gelir.

Bu şekilde Twitter için internet veri harcamasını düşürebilirsiniz. Böylelikle bu ayarı etkinleştirirseniz mobil veri internetiniz Twitter’da daha az kullanılır. Yani sürekli Twitter’da takılıyorsanız internet paketiniz hemen bitmez, biraz daha geç biter diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir