Twitter Kullanıcı Adı ve E-Posta Nasıl Değiştirilir?

Herkese merhabalar bu yazımızda sizlere twitter’da kullanıcı adı ve e-posta nereden değiştirilir onu anlatacağız.

Twitter’da spamlara düşmemek için kullanıcı adını ve güvenlik için de e-posta’yı bazı zamanlar değiştirmek iyi bir tercih olabilir. Özellikle sürekli aynı kullanıcı adını kullananlar spam mesajlarla boğulabiliyor. İşte bu yüzden kullanıcı adını değiştirmekte fayda vardır. Twitter’da kullanıcı adı bildiğiniz gibi @ ile başlayan yerdir. Mesela Cem Yılmaz’ın kullanıcı adı “@CMYLMZ” şeklindedir. Şimdi sizlere twitter’da kullanıcı adı ve e-mail adresi nasıl değiştirilir onu maddeler halinde anlatalım.

1-) Öncelikle twitter.com hesabımıza giriyoruz. Ardından sağ üst köşede bulunan profil resmimize tıklıyoruz. Sonrasında açılan seçeneklerden “Ayarlar ve gizlilik” butonuna basıyoruz.

2-) Sonrasında ise direkt olarak karşımızda aşağıdaki gibi bir sayfa açılacaktır. Buradan “Kullanıcı Adı” bölümünden @ ile başlayan kullanıcı adı kısmımızı, “E-Posta” bölümünden ise twitter mail adresimizi değiştirebiliyoruz.

3-) Değiştirme işlemini yaptıktan sonra en alttaki “Değişiklikleri kaydet” butonuna basıyoruz ve böylelikle kullanıcı adı ve mail adresimizi değiştirmiş oluyoruz.

Bu şekilde mail ve kullanıcı adını değiştirebiliyorsunuz. Faydalı olması dileğiyle teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir