Twitter Maradona Esprisi Nedir? (Necati Ateş-Maradona Muhabbeti)

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da ve diğer sosyal medya sitelerinde kullanılan Maradona esprisi ne demektir kısaca onu anlatacağız.

Başta Twitter olmak üzere birçok sosyal medya sitesinde kullanıcılar tarafından espri olarak, Necati Ateş’in konuk olarak katıldığı bir programda Maradona cevabını vermesi kullanılıyor. Yani bazı tweetlere cevap olarak “Maradona” yazısı yazılabiliyor ve çok beğeni alıyor. Haliyle birçok vatandaş da bu cevabın neden çok beğeni aldığını ve haliyle Maradona esprisinin ne olduğunu merak ediyor. Şimdi sizlere Necati Ateş ve Maradona muhabbeti, esprisi nedir, konuşmanın aslı nedir kısaca yazalım.

Twitter’da Kullanılan “Maradona” Esprisi Nedir?

Arkadaşlar Twitter’da kullanılan Maradona esprisinin çıkış kaynağı eski Galatasaraylı futbolcu Necati Ateş’tir.

Olayın aslı şöyle:

Necati Ateş, NTV Spor Kırılma Anı 55. Bölüm’e konuk oluyor (Buradan izleyebilirsiniz dakika 57:45 ‘de geçiyor). Burada NTV Spor sunucusu Emek Ege programın sonlarına doğru Necati Ateş’e “Galatasaray tarihinde hangi futbolcuyla birlikte oynamak isterdiniz?” şeklinde soru yöneltiyor.

Ardından Necati Ateş cevap olarak “Maradona” cevabını veriyor.

Ardından Emek Ege tekrardan “Galatasaray tarihinde?” şeklinde soru yöneltiyor.

Necati Ateş cevap olarak tekrardan “Maradona” diyor.

İşte esprinin çıkışı buradan geliyor arkadaşlar. Aslında burada muhabbeti bilmeyen çoğu kişi Necati Ateş’in yanlış cevap verdiğini ve sunucunun bunu düşünerek tekrar aynı soruyu yönelttiğini düşünüyor. Fakat burada durum şu. Bilmeyenler olabilir, Galatasaray’ın efsane futbolcusu Gheorghe Hagi’nin lakabı “Karpatların Maradonası” olarak geçiyor. Yani kısacası Maradona da diyebiliriz. İşte Necati Ateş aslında burada gerçek bildiğimiz Arjantinli Diego Maradona’yı değil Gheorghe Hagi’yi kastetmiş oluyor. Yani Necati Ateş aslında lakabı Maradona olan Gheorghe Hagi’yi demek istemiş oluyor. Fakat bunu bilmeyenler Necati Ateş’in soruya yanlış cevap verdiğini düşünmektedir. Ama olayın aslı budur diyebiliriz. Bu durum yanlış anlaşılmaya açık olduğu için Twitter’da bir espri kaynağı oldu diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir