Twitter Space’de Özgür Demirtaş Dünya Rekoru mu Kırdı? Anlık Kaç Kişi Dinledi?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter Space dünya rekorunu kim kırdı, anlık odayı kaç kişi dinledi konuları hakkında bilgiler paylaşacağız.

Bugün gece saatlerinde Twitter Space’de dünya rekoru kırıldı. Rekorun sahibi ise ülkemizin en iyi ekonomistlerinden birisi Prof. Dr. Özgür Demirtaş oldu. Özgür Demirtaş bugün gerçekleştirdiği yaklaşık 2 saatlik Twitter Space odası konuşmasında anlık 132 bin dinleyiciye ulaştı. Bu dünyada bir rekor oldu. Anlık 132 bin kişi olunca Twitter yetkilileri de konuşma odasına dahil olmuştu. Şimdi sizlere ekran görüntüsüyle birlikte detayları aktaralım.

Özgür Demirtaş Twitter Space Konuşma Odasında Rekor mu Kırdı, Kaç Kişi İzledi?

26 Şubat Cumartesi’yi 27 Şubat Pazar’a bağlayan gece Özgür Demirtaş Rusya-Ukrayna ve ekonomi konuları ile ilgili Twitter Space yayını başlattı. Yayına katılım git gide arttı ve rekor bir sayı olan 132 bine ulaştı. Evet yanlış duymadınız. Bugün Twitter Space (anlık 132 bin kişinin katılımıyla) dünya rekoru kırıldı. Rekorun ardından Twitter yetkileri de yayına dahil olmuştu. Anlık dinleyici sayısı ekran görüntüsünü şöyle paylaşalım.

Aslında anlık maksimum 132 bin kişi olmuştu fakat görseli 130 binlik bulabildim. Gerçekten bu bir dünya rekoru oldu. Geçtiğimiz hafta da aynı şekilde yayın açan Özgür Demirtaş anlık yaklaşık 30 bin dinleyiciye ulaşmıştı diye hatırlıyorum. Fakat bugün özellikle Rusya-Ukrayna arasında yaşananlardan sonra ekonomideki son durum ne olacak vatandaşlar tarafından merak edildiği için ayrı bir ilgi odağı oldu. Haliyle anlık 132 bin üzeri dinleyici sayısına ulaştı. Bu sayı şuana kadar Twitter’daki dünya rekoru olmuş oldu. Sayın Prof. Dr. Özgür Demirtaş hocamıza değerli görüşlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Kendilerine sonsuz başarılar diliyoruz. Eğer konuşmasını dinlemediyseniz sanırım Youtube resmi kanalına space yayınının tekrarını yükleyecekti. Oradan izleyebilirsiniz. Özgür hocamız bugünkü yayında gerçekten çok değerli bilgiler paylaştı. Rusya-Ukrayna savaşı hakkında, ekonomi hakkında, Swift sistemi hakkında vb. güncel konular hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu. Eğer müsait vaktiniz varsa dinlemenizi tavsiye ederiz.

Tekrardan Özgür hocamızı rekor için tebrik ediyoruz. Nice rekorlara diliyoruz. Yorumlarınızı bekliyoruz. Konumuzu beğenmeyi unutmayın. Teşekkürler ve saygılar…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir