Twitter Tweetlerin Arasına Çizgi Ekleme ve Okunabilirliği İyileştirme (Çerçeveli Twitter)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Twitter’ı okunabilirlikli çerçeveli şekilde nasıl kullanabiliriz yani tweetler arası çizgi nasıl ekleyebiliriz onu anlatacağız.

Twitter’da daha rahat ve anlaşılır gezinti yapmak isteyenler için çok güzel bir özellik var. Bu özellik sayesinde tweetler birbirine karışmıyor. Bu özellik tweetlerin arasında çizgi ekleme yani bir nevi bir tweeti özel çerçeve içerisine almaktır. İllaki gündem çok yoğun olduğunda kimin ne tweet attığını ve ne yazdığını tam olarak takip edemediğiniz olmuştur. Yani o kişilerin tweetlerine baktığınızda site karışık gibi gelmiş olabilir. Bu durum özellikle bilgisayardan Twitter’a girenler için geçerli. Şimdi sizlere Twitter’da tweetlerin arasına çizgi ekleme ve çerçeveli okunaklı yapma nasıl yapılır onu anlatacağız. Bu sayede Twitter’ı okunabilirli çerçeveli şekilde kullanabilirsiniz.

Twitter’ı Çerçeveli Kullanma Nasıl Yapılır? (Twitter Okunabilirliği İyileştirmek)

1-) Twitter’da okunabilirliği iyileştirmek için yani çerçeveli twitter görüntülemesi yapmak için öncelikle sol menüden “Daha fazla” kısmına basıyoruz.

2-) Ardından “Ayarlar ve Destek” butonuna basıyoruz. Sonrasında ise “Ayarlar ve gizlilik” kısmına giriyoruz.

3-) Ardından açılan ayarlar bölümünden “Erişilebilirlik, ekran ve diller” kısmına giriyoruz.

4-) Sonrasında buradan en üstteki “Erişilebilirlik” bölümünü açıyoruz.

5-) Sonrasında burada görme kısmının altında “Renk kontrastını artır” seçeneğini işaretliyoruz. Bu kısım metin ile arka plan renkleri arasında kontrastı artırarak okunabilirliği iyileştirmektedir.

6-) Renk kontrastını artırma kısmını tikledikten sonra twitter anasayfasını yenileyin. Aşağıda gördüğünüz gibi tweetler arasında çizgiler gözükmüş olacaktır. Yani bu sayede tweetleri daha rahat okuyabilir ve görebilirsiniz. Anasayfayı yenileyince bu ayarın farkını daha iyi görebileceksiniz.

Bu şekilde Twitter’da okunabilirliği iyileştirebilirsiniz. Umarız yararlı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir