Twitter (X) En Başa Dönmesi ve Timeline Aşağı Kayma Sorunu Çözümü Nedir?

Merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da tweetleri okurken birden en başa dönmesi sorununun ve timelinenın aşağı kayma sorununun çözümleri nasıl yapılır kısaca bilgi vereceğiz.

Twitter’da birçok kullanıcının karşılaştığı en büyük problemlerden birisi de Twitter’da dolaşırken birden tweetlerin en başa dönmesi sorunudur. İllaki denk gelmiştirsiniz. Özellikle mobilden Twitter’a girerken aşağı doğru kaydırma yaptığımızda uygulama veya site birden anasayfanın en üstüne atıyor. Gerçekten sinir bozucu bir durum olabiliyor bu. Çünkü alt taraflarda beğendiğiniz bir tweeti tam okuyacağınız sırada Twitter sizi en başa atıyor. Bazen biz masaüstü siteden girdiğimizde de bu sorunu yaşıyoruz. Mesela tam beğendiğimiz biraz uzun yazılı bir tweeti okuyacağız diyelim. Tak diye tweetler en üst çıkıyor, yani otomatikman o bakacağımız tweet kaybolmuş oluyor. İşte bu durumla karşılan çok sayıda kullanıcı var diye tahmin ediyoruz. Bundan dolayı kısa bir araştırma yaptık. Şimdi bu hataların çözümü nasıl yapılabilir kısaca bahsedelim.

X (Twitter) En Başa Dönme ve Aşağı Kayma Sorunu Çözümü Nasıl Yapılır?

Öncelikle arkadaşlar Twitter’da tweetlerin en başa dönme sorununun tam olarak çözümü bulunmamaktadır. Çünkü hem yerli hem de yabancı kaynaklarda araştırdığımız kadarıyla henüz bu hatanın tam bir çözümü yok. Fakat genel olarak mobilde Twitter (X) kullanıyorsanız uygulamayı güncellemek veya yeniden yüklemek hatanın çözümü olabileceği düşünülüyor. Dilerseniz ilk olarak Twitter uygulamasını güncelleyin veya yeniden yükleme yapın. Bu şekilde hata düzelebilir. Çünkü bildiğiniz gibi Twitter her geçen gün yenileniyor ve güncelleniyor. Bundan dolayı bazı hatalar almak normaldir diyebiliriz. Bu yüzden Twitter’ı en güncel halini kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Şimdi bu hatayı nasıl çözebiliriz birkaç maddeyle tavsiye verelim.

1-) Eğer Twitter’da dolanırken birden Twitter sizi en üste yani en başa atıyorsa bunun çözümü için ilk olarak telefonunuzdan Twitter (X) uygulamasını güncelleyin. Eğer en güncel halindeyse ne olur ne olmaz diye uygulamayı silip en baştan yükleyin. Bu şekilde sorun çözülebilir.

2-) Diğer çözüm yöntemi olarak Twitter X uygulamasını Beta veya Alpha sürümünde çalıştırmanızı tavsiye ederiz. Yani Google Store veya Apple Store’dan Twitter beta veya alfa sürümünü indirip kullanabilirsiniz. Burada hata vermeyebilir. Fakat eğer beta ve alfa sürüm uygulama dükkanında yer almıyorsa APK olarak internetten bulup telefonunuza kurabilirsiniz.

3-) Eğer hatayı masaüstü site üzerinden alıyorum diyorsanız bu durumda reklam engelleyicinizi kapatıp öyle denemenizi tavsiye ederiz. Adblock vb. tarzı reklam engelleyici eklentiler bu hatayı tetikliyor olabilir.

4-) Bazı kaynaklarda bu hata yeni güncellemeyle birlikte veriyor. Bu yüzden uygulamanın eski versiyonlarını kullanabilir ve hata almayı engelleyebilirsiniz. Yani bazı kullanıcıların yorumlarına göre Twitter’ın eski sürümlerinde bu hata vermiyor. Bundan dolayı eski sürümleri kullanıp deneme yapabilirsiniz.

5-) Twitter’ı ilk açtığınızda sayfayı birkaç defa yenileyin. Sayfa yenilemesi yaptıktan sonra en başa dönme veya timeline aşağı kayma sorunları azalabiliyor.

6-) Son seçenek olarak ise Twitter’ın resmi sayfasından yardım isteyebilirsiniz. Örneğin “help.twitter.com/tr/forms” buradaki sayfadan form doldurarak sorununuzu Twitter yetkililerine iletebilirsiniz. Twitter en hızlı şekilde soruna çözüm bulacaktır ve sizleri bilgilendirecektir. Özellikle Twitter Elon Musk tarafından satın alındıktan sonra bu tarz hataları daha hızlı çözümleyebiliyor. Hatta hatayı direkt olarak Elon Musk’ı etiketleyerek tweet şeklinde bile gönderebilirsiniz. Bu sayede belki popüler tweetler arasına girer ve bu problem hızlı şekilde çözüme ulaşabilir.

Bu şekilde bu maddeleri uygulayarak Twitter en başa kayma ve aşağı kayma timeline sorunlarının çözümünü yapabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir