Twitter’da Anket Nasıl Yapılır? (Twitter Anket Oluşturma)

Herkese merhabalar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da anket nasıl yapılır resimler eşliğinde anlatacağız.

Twitter son dönemlerde ülkemizde oldukça yaygın kullanılmaya başladı. Son yapılan bir araştırmaya göre 2022 yılında Twitter’ı en çok kullanan 7. ülke Türkiye oldu. Bu bakımdan Twitter’ı en aktif şekilde kullanmak isteyen kullanıcılar Twitter’ın birçok özelliğini öğrenmek ve hesaplarında uygulamak istiyor. Twitter’daki en güzel paylaşımlardan birisi de anket paylaşımıdır. Maksimum 4 seçenekli kendinize özel bir anket oluşturup tüm Twitter takipçilerinizle paylaşabilirsiniz. Şimdi sizlere Twitter anket oluşturma nasıl yapılır onu gösterelim.

Twitter Anket Nasıl Oluşturulur?

1-) Öncelikle twitter hesabımıza giriş yapıyoruz. Ardından anasayfayı açıyoruz. Anasayfada tweet atacağımız bölümde aşağıdaki gibi bir kısım çıkacak. Buradan (aşağıda kırmızı kare ile işaretlediğimiz) “Anket” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından en üst tarafa anketin sorusunu yazıyoruz. Cevaplarını da kendimiz yazıyoruz. Normalde 2 cevap geliyor fakat ekle butonuna basarak anket cevaplarını maksimum 4 cevaba çıkartabilirsiniz. Sorumuzu ve cevapları yazdıktan sonra sağ alttaki “Tweetle” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında anketimiz yayınlanmış olacak. Aşağıda gördüğünüz gibi 4 cevaplı anketimiz Twitter’da herkese açık bir şekilde paylaşılmış oldu. Biz anketi 1 günlük yaptık. Dilerseniz siz gün ve saati değiştirebilirsiniz. Bir anket uzunluğu maksimum 7 gün olabiliyor. Anketin uzunluğu minimum ise 5 dakika olabiliyor.

4-) Ankete oy geldikçe cevapların yüzdeleri değişecektir. Anketin detaylı istatistiğine ise sağ alttaki “İstatistikler” simgesine tıklayarak bakabilirsiniz.

Bu şekilde Twitter’da anket oluşturabilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir