Twitter’da (X) Beni Kimler Engellemiş Nasıl Öğrenebilirim?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’da sizi kimler engellemiş nasıl öğrenebilirsiniz onu anlatacağız.

Twitter’da (artık yeni adıyla X.com) Elon Musk’ın yaptığı açıklamayla birlikte artık kişi engelleme özelliğinin kaldırılacağı duyurulmuştu. Bununla birlikte birçok kişi kim tarafından engellendiğini ve engellerin nasıl açılacağını merak etti. Normalde Twitter’da sizi engelleyenleri direkt olarak göremiyorsunuz, fakat bazı yöntemlerle sizi engelleyen profillere ulaşabilirsiniz. Şimdi detayları aktaralım.

Twitter Sizi Engelleyenleri Nasıl Bulursunuz?

Twitter’da sizi engelleyen kişileri görmenin doğrudan bir ayarı bulunmuyor. Fakat bunun dışında 2 farklı yöntemle sizi engelleyenleri bulabilir veya tahmin edebilirsiniz. Şimdi 2 farklı yöntemi sizlere iletelim.

Twitter’da Sizi Kim Engellemiş Öğrenmek (1. Yöntem)

Twitter’da (yeni ismiyle X platformunda) sizi engelleyenler kimler direkt olarak maalesef öğrenemiyoruz. Daha doğrusu Twitter’ın kendi ayarlarında henüz böyle bir hizmeti bulunmuyor. Fakat bunun dışında tahmin yöntemiyle sizi engelleyen kişileri bulabilirsiniz. Sizi engellediğinizi düşündüğünüz bir kişinin profilini açarsanız aşağıdaki gibi bir ekran karşınıza çıkabilir.

İşte bu durumda o kişi sizi engellemiş oluyor. Yani sizi engellediğini düşündüğünüz kimler varsa onların profilini açın. Eğer yukarıdaki gibi “Engellendin” uyarısı karşınıza çıkarsa bilin ki o kişi sizi engellemiştir. Sizi engelleyenlerin kim olduğunu doğrudan öğrenemediğimiz için ilk akla gelen yöntem tahmin yöntemidir. Bu yüzden aranızın bozuk olduğu kişilerin profilinize girerseniz sizi engellemiş mi engellememiş mi öğrenebilirsiniz. Şimdi ikinci yönteme geçelim.

Twitter’da Sizi Kim Engellemiş Öğrenmek (2. Yöntem)

İkinci yöntem ise bir uygulama sayesinde sizi engelleyenleri öğrenmektir. Normalde dediğimiz gibi arkadaşlar Twitter’ın ayarlarında sizi engelleyen profillerin kimler olduğu gözükmez, hiç bir yerde yazmaz. Yani sizi engelleyeni siz tahminle bulabilirsiniz. Fakat bunun dışında Twitter’ın resmi bir sistemi bulunmuyor. Ama alternatif bir uygulama sayesinde sizi engelleyenlerin kim olduğunu öğrenebilirsiniz, daha doğrusu sizi toplam kaç kişi engellemiş onu öğrenebilirsiniz. Bunun için uygulamanın adı “Blolook” şeklindedir. Bu uygulamaya veya siteye girerek (Google’a blolook yazın en üstteki site) öncelikle Twitter hesabınızla bu siteye giriş yapın. Ardından site sizin profilinizin toplam kaç kişi tarafından engellendiğini gösterecek. Normalde sayı olarak kaç kişi sizi engellemiş bu site gösteriyor. Fakat kimlerin sizi engellediğiniz gösteriyor mu henüz bilmiyoruz.

Dediğimiz gibi dilerseniz Blolook uygulaması ile sizi kaç kişi engellemiş onu öğrenebilirsiniz. Birde bu site bazı kaynaklarda tavsiye edilmiş. Yani güvenilir gibi duruyor. Fakat yine de uygulama hakkında daha detaylı bir araştırma yapıp öyle kullanmanızı tavsiye ederiz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir