Twitter’dan Video İndirme Nasıl Yapılır?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Twitter’dan video indirme nasıl yapılır onu anlatacağız.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya sitelerinden birisi Twitter’dır. Twitter’da kullanıcılar yazı, resim veya video paylaşımı yapabiliyor. Bazen kullanıcılar izlediği videoları çok beğendiği için bilgisayarına indirmek isteyebiliyorlar. Videolar için Twitter’ın indirme özelliği bulunmamaktadır. Fakat farklı uygulamalar ve siteler kullanarak Twitter’da istediğiniz videoları ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Yani bir site aracılığıyla videonun linkini siteye yazarak ücretsiz indirme yapabiliyorsunuz. Dediğimiz gibi Twitter’ın doğrudan indirme özelliği bulunmamaktadır. Şimdi sizlere Twitter’dan video nasıl indirilir, hangi sitelerden indirilir kısaca anlatalım.

Başlıklar

Twitter Video İndirme Nasıl Yapılır? Twitter Video İndirme Siteleri Hangileri?

Twitter’dan 2 farklı yöntemle video indirebilirsiniz. İlki Twitter video URL’sinin başına “xx” ekleyerek. Diğeri ise video indirme sitelerini kullanarak. Şimdi sırasıyla 2 farklı yöntemi de anlatalım.

Twitter Video İndirme Birinci Yöntem

1-) Twitter’dan video indirmek için ilk olarak URL’nin başına xx ekleyip açıyoruz. Mesela şu şekilde:

  • Twitter video URL’si : https://twitter.com/drfahrettinkoca/status/1510652164242345995
  • Video indirme URL’si : https://xxtwitter.com/drfahrettinkoca/status/1510652164242345995

Gördüğünüz gibi ikinci URL’de twitter yazısının başına xx ekleyerek enter tuşuna basıyoruz. Örnek video Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın paylaştığı bir tweetten alınmıştır.

2-) Video linkinde twitter’ın hemen başına ‘xx‘ yazıp açtıktan sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak. İşte buradan tek tuşla videoyu bilgisayarınıza indirebiliyorsunuz.

3-) Kısacası hiç programa veya aracı siteye giriş yapmadan video linkinin başına xx ekleyerek o videoyu indirebilirsiniz.

Twitter Video İndirme İkinci Yöntem

Bu yöntemde twitter video indirme sitelerini kullanabilirsiniz. Öncelikle twitter video indirmesi yapabileceğiniz bazı web sitelerin adreslerini paylaşalım:

  • twittervideodownloader.com
  • tr.savefrom.net/53/download-from-twitter
  • www.downloadtwittervideo.com/tr
  • https://indiryo.com/
  • https://ssstwitter.com/tr
  • https://www.savetweetvid.com/tr

Bu sitelerden herhangi birine girerek Twitter’dan video indirmesi yapabilirsiniz.

1-) Öncelikle yukarıda paylaştığımız videolardan herhangi birini açın. Mesela “twittervideodownloader.com” sitesine giriş yaptık diyelim. Siteye girdikten sonra Twitter’dan indirmek istediğimiz videonun URL’sini kopyalayıp buradaki boş alana yapıştırıyoruz ve sağdaki “Download” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından Twitter’da açılan video buraya indirilebilir şeklinde gelmiş olacaktır. Videoyu alttaki “Download Video” butonlarına basarak indirebiliyorsunuz.

3-) İşlem bu kadar arkadaşlar. Site aracılığıyla Twitter’dan bu şekilde video yükleyebilirsiniz.

Bu şekilde Twitter’da yer alan videoları istediğiniz gibi ücretsiz olarak indirebiliyorsunuz. Teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir