Ufkunuzu ve IQ Seviyenizi Arttıracak Youtube Kanalları

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere ufkunuzu ve IQ seviyenizi arttıracak en iyi youtube kanallarını paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi internet sektörünün gelişimiyle birlikte youtuber(youtube kanalına sahip olan kişi) sayısı da aynı oranda artmış bulunmaktadır.Artık giyim,makyaj,oyun,eğitim,spor vb. her sektörden youtube kanalına ulaşabilirsiniz.

Fakat bunların arasında öyle kanallar var ki izleyince insanın ufku genişliyor,bilgisi artıyor ve IQ seviyesi yükseliyor.Evet belki klişe oldu ama cidden durum böyle.Bu kanalları izleyenler dünyaya farklı açılarla bakıyorlar.Zaten birazdan kanalları sizlerle paylaşacağız rastgele bir videosunu izlediğinizde ne demek istediğimizi anlayacaksınız.Bu adamlar öyle sıradan insanlar değil.Sırf bizler için araştıran, çabalayan ve aşırı emek sarfeden insanlardır.

Şimdi sizler için araştırdığımız ufkunuzu ve bakış açınızı değiştirecek en iyi 3 kanalı paylaşıyoruz.Lütfen emeğe saygı olarak boş zamanınız varsa bu kişilerin 1 videosunu izleyin.Eğer bizler gibi düşünmüyorsanız lütfen aşağıdaki yorum kısmına neden beğenmediğinizi de yazın.

1-) BaBaLa TV

Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Evet arkadaşlar listemizin ilk sırasında BaBaLa TV kanalı var.Ülkemizde yaşanmış olayların gerçek yüzünü en iyi şekilde anlatan tek ve ilk kanal burasıdır diyebiliriz.Anlatım yapan kişi video çekmeden önce her şeyi en ince ayrıntısına kadar araştırıyor ve bizlere bilgilerini aktarıyor.Eğer sizler de ülkemizde yaşanan olayların gerçek hallerini bilmek istiyorsanız bu kanala kesin bakmalısınız.Gerçekten bakış açınızı ve ufkunuzu genişletecektir.

Kanalda anlatımları Oğuzhan Uğur yapıyor.Kanal henüz yeni yeni ünlenmeye başladı umarız en iyi yerlere gelirler.Takip etmenizi öneriyoruz.

2-) Barış Özcan

Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Listemizin 2. sırasında Barış Özcan bulunmaktadır.Barış hocamız(ki kendisine hoca sıfatı bile az kalır) bizlerle gerçekten çok farklı bilgiler ve fikirler paylaşmaktadır.Harika bir anlatıma sahip ve bilmediğimiz onlarca şeyi tek bir videoya sığdırabiliyoz.Gerçekten videolarıyla insanları etkileyen ve insanlara “vay be bu böylemiymiş biz ne kadar bilgisizmişiz” dedirten bilgiler aktarıyor.Bu yüzden de Barış hocamızın 2-3 videosunu izledikten sonra insanda bir aydınlanma oluyor diyebiliriz.Çünkü olaylara farklı açıdan bakmayı öğretiyor bizlere.

3-) Ruhi Çenet Videoları

Kanala buradan ulaşabilirsiniz.

Listemizin 3. sırasında ise Ruhi Çenet Videoları var.Ruhi Çenet’i zaten anlatmaya gerek yok.Bazen başından geçen olaylarla bizlere ders veriyor bazense çok değerli bilgileri bizlere aktarıyor.Bu da bizlerin ufkunu açıyor ve hatta IQ seviyemizi arttırıyor.

En iyi 3 kanal bu şekilde.Tabii ki bunlar kendi görüşümüzdür siz farklı düşünüyor olabilirsiniz.O yüzden yoruma sizin favorilerinizi bekliyoruz.Ek olarak bu sıralamalar en iyiden 3. ye doğru sıralanmıştır.Zamanla diğer kanallar da bu listeye eklenecektir.

NOT=Ülkemizin böyle bilgili ve araştırmacı insanlara ihtiyacı var.Fakat gel gelelim böyle adamlar hak ettiği değeri alamıyor.Nerede zeki,araştırmacı,bilgili,kültürlü vs. olan adamlar varsa eziliyor ve unutuluyor.Ama bunun önüne bizler geçebiliriz.Siz bu adamlara destek verirsiniz bakarsınız adam bir gün büyür ve televizyona çıkar.Sonrasında bir program yapar ve o programı izleyen binlerce genç boş zamanlarında oyun oynamaz da kitap okur…

Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkür ederiz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir