Uygulama Yüklenemiyor (Hata Kodu 910) Sorunu Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere uygulama yüklenemiyor hata kodu: 910 hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Android akıllı telefonlarda bazı hatalar alınabilmektedir. Bu hatalardan birisi de Google Play Store’da uygulama yüklerken verilen “uygulama yüklenemiyor hata kodu: 910” hatasıdır. Hatanın ekran görüntüsü aşağıdaki gibidir.

Gördüğünüz gibi hata bu şekildedir. Yazıyla aşağıya da yazalım;

Uygulama yüklenemiyor

“Bilgi Yarışması” yüklenemiyor. Tekrar deneyin ve sorun devam ederse sorun giderme ile ilgili yardım alın. (Hata kodu: 910)

Bu hata bazen her türlü uygulama yüklenirken verebiliyor. Fakat endişe etmeye gerek yoktur çünkü hatanın çözümü çok basit. Hadi şimdi hep birlikte bu hatanın çözümüne göz atalım.

Uygulama Yüklenemiyor (Hata Kodu 910) Hatasının Çözümü Nasıl Yapılır?

1-) Uygulama yüklenemiyor hatasının çözümü için öncelikle telefonumuzdan “Ayarlar” kısmına giriyoruz. Buradan da “Uygulamalar” veya “Uygulama yöneticisi” bölümünü açıyoruz.

2-) Ardından uygulamalar bölümünden “Google Play Store” ‘yi açıyoruz.

3-) Ardından burada uygulama bilgisi ekranı karşımıza çıkacaktır. Fakat yeni telefonlarda “Depolama” bölümü olabilir. Ona tıklıyoruz. Ardından aşağıda gördüğünüz gibi “Veriyi sil” ve “Önbelleği temizle” butonları çıkacak. Onlara tıklıyoruz ve hem veriyi hem de önbelleği temizliyoruz. Merak etmeyin böyle yapınca uygulama silinmez bu sadece cache dediğimiz önbellek temizlemesi yapmaktadır.

4-) İşlem bu kadar. Evet bu şekilde yaptığımızda hatanın çözüldüğünü göreceksiniz. Artık play store’ye girebilir ve istediğiniz uygulamayı telefonunuza yükleyebilirsiniz.

5-) Kısacası hata kodu 910 hatası alırsanız yapmanız gereken şey telefonunuzdan “Ayarlar > Ugulamalar > Google Play Store > Depolama > Veriyi Sil+Önbelleği Temizle” kısmına gidip buradan dediğimiz gibi veriyi ve önbelleği silmeniz gerekiyor. Sonrasında hata çözülecektir. Ayrıca eğer bu uygulamaya güncelleme gelmişse onu da yapmanız gerekiyor. Yani hem güncelleme yapıp hem bu işlemleri yaparsanız hatayı çözmüş olursunuz. Dediğimiz gibi Google Play Store’yi güncellemeyi unutmayınız.

Bu şekilde uygulama yüklenemiyor hata kodu 910 sorununun çözümünü yapabiliriz. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir