WhatsApp Kullanmak Ücretli Midir?

Dünyada 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip olan ve bu sektörde rekoru elinde bulunduran WhapsApp Messenger ücretlimi ücretsizmi olduğu hakkında insanları korkutuyor. Çünkü WhatsApp’ın resmi internet sitesinde ilk 1 yıl ücretsiz lakin diğer yıllar her yıl için 0.99 dolar ücrete tabii tutulacağı yazıyor.

Ama şöyle bir durum var ben 2014 yılı ocak ayında android telefon almıştım ve WhatsApp’ı hemen yüklemiştim.Aradan bir buçuk yıl geçmesine rağmen hala kullanabiliyorum.WhatsApp ayarlara girip baktığımda ise 2016 nın ocak ayında süresi bitecek yazıyor.Demekki 1 yıl daha kendileri uzatmış yoksa ben uzatmadım yani 🙂

Özetle WhatsApp kullanmak ilk 2 yıl ücretsiz diyebilirim keza bende öyle oldu 🙂 Diğer yıllar uzatmak için 1 dolar civarı düşük bir miktar ödemeniz gerekiyor.Bu ödemeyi google cüzdan üzerinden yapabilirsiniz.Paypal ile de ödeme seçeneği mevcuttur.Detaylara WhatsApp resmi sitesinden ulaşabilirsiniz.

Birde şöyle bir açıklama yapayım.Düşük bir miktar diyoruz ama 1 kişiden 1 dolar alsalar bu programı en az 1 milyar kullanıcı kullanıyor.1*1,000,000,000=1 milyar dolar gibi bir ücret karşımıza çıkıyor.

Bunun da Türk lirası olarak karşılığı yaklaşık 3 milyar lira oluyor.Açıkçası ben bu parayla Facebook’un %1 lik hissesini alabilirim 🙂

Şaka bir yana adamların verdiği hizmet karşılığında aldığı paraya helal olsun diyebiliriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir