Whatsapp’daki Resimler Bilgisayara En Hızlı Nasıl Aktarılır?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere whatsapp’daki resimleri, videoları vb. tüm dosyaları bilgisayara en hızlı şekilde nasıl aktarabiliriz onu anlatacağız.

Whatsapp, akıllı telefonlarda günümüzdeki en popüler mesajlaşma uygulamasıdır. Whatsapp tamamen ücretsizdir ve kullanım için sadece internetinizin olması yeterlidir. Haliyle fazla masrafı olmadığı için gün içerisinde çektiğimiz fotoları, videoları vb. şeyleri whatsapp üzerinden sevdiğimiz insanlarla paylaşırız. Bizler onlara foto göndeririz onlar da bizlere gönderir.

Fakat bir süre sonra hafızamız dolabilir veya whatsapp’daki resim kotamız dolmaya başlayabiliriz. Veya whatsapp’dan acil olarak bilgisayara fotoğraf atmak isteyebiliriz. Peki bu durumda whatsapp’daki fotoğrafları en hızlı şekilde bilgisayara nasıl aktarabiliriz hiç merak ettiniz mi? Şimdi lafı uzatmadan 2 yöntem ile bunu nasıl yapabiliriz sizlere açıklayalım.

Yöntem 1 : WhatsAppWeb İle Resimleri Bilgisayara Aktarma

Arkadaşlar ilk olarak whatsapp’daki görselleri bilgisayara atmak istiyorsanız aklınıza whatsapp web gelsin.Bildiğiniz gibi whatsapp’a bilgisayar üzerinden de girilebiliyor.Whatsapp’a “web.whatsapp.com” sitesi üzerinden giriş yapabiliyorsunuz.Haliyle whatsappdaki resimlerinizi bilgisayara aktarmak istiyorsanız en hızlı şekilde bu siteye giriş yaparak aktarım sağlayabilirsiniz.

Öncelikle hangi resmi bilgisayarınıza yüklemek istiyorsanız o resmi whatsapp üzerinden rastgele bir kişiye yollayın. Mesela kardeşinize yollayabilirsiniz ben öyle yapıyorum. Ardından bilgisayara gelin ve whatsapp web’e girin.Üstteki mavi yazıda linki verdik zaten google’a yazınca da direkt üst sırada çıkar.Whatsapp webe girdikten sonra direkt olarak orada fotoğrafı gönderdiğiniz kişiye girin ardından resme sağ tıklayıp kaydet deyin ve böylelikle resmi hızlı bir şekilde bilgisayarınıza aktarmış olursunuz.

En iyi yöntem budur arkadaşlar.Aşağıda yazdığımız diğer yollar ekstra olarak yazılmıştır.Yani yöntem 2 ve 3’e bakmadan Yöntem 1’i yapmanızı tavsiye ederiz.Size aşırı zaman kazandırır.

Yöntem 2 : USB Kablosu İle Aktarma

İkinci yöntem olarak ise herhangi bir usb kablosu ile telefonunuzu bilgisayara bağlamaktır.Tabii ki 1. yönteme göre bu çok yavaş kalıyor.Fakat eğer bilgisayarınızda internet yoksa usb kablo ile whatsappdaki resimlerinizi bilgisayara yükleyebilirsiniz.

Yöntem 3 : Bluetooth İle Aktarma

Son olarak eğer bilgisayarınızda bloetooth özelliği varsa onu açarak telefonunuzdan hızlı şekilde bilgisayara bloetooth ile resim yükleyebilirsiniz.

NOT = Bu 3 yöntemden en iyisi ve hızlısı 1. yöntemdir arkadaşlar. Eğer internetiniz varsa 5-10 saniye içinde telefondan bilgisayara resim aktarabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

  1. Whatsapptan bi fotoğraf gönderdiğinizde görüntü kalitesi çöp olur o yüzden telefonunuzdaki fotoğrafı bilgisayarınıza almak için whatsapptan yollayıp pikselleşmiş görüntüyü almak asrın hatası gibi bir şey. Whatsappla kardeşine bilmem kime yollamaya uğraşmaktansa kendine mail olarak gönder hem de kalitesi düşmesin. Ya da dropbox, google drive, google fotoğraflar gibi bir yere at hem orijinal boyutta kalsın hem istediğinde gir bilgisayarından al. O kadar yanlış bir yönlendirme yapmışsınız ki…

    1. Hocam dediklerinizde tamamen haklısınız ama burada Whatsapp üzerinden en hızlı aktarım nasıl yapılır onu anlatmak istedik. Yoksa kalite bakımından en iyisi mail ile göndermek ama Whatsapp üzerinden en hızlı ve pratik yol burada anlattığımız gibi diye düşünüyoruz. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir