Whatsapp’ta Çevrimiçi Olmamıza Rağmen Çevrimdışı Görünmek

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere Whatsapp uygulamasında çevrimiçi olmamıza rağmen nasıl çevrimdışı görünebiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.

Öncelikle arkadaşlar bu işlemi 2 farklı dalda incelememiz gerekmektedir.Whatsapp’da çevrimiçi olmamıza rağmen çevrimdışı görünmemizin Android ve iOS için 2 farklı yolu vardır.Şimdi bunları detaylı bir şekilde anlatalım.

Android İçin Whatsapp’ta Çevrimdışı Görünmek

Eğer Android telefonlar için whatsapp’da çevrimiçi olmanıza rağmen çevrimdışı görünmek istiyorsanız Whatsapp+ (yani whatsapp plus) programının apk halini telefonunuza yüklemeniz gerekmektedir.

Whatsapp+ programını .apk halinde telefonunuza yükleyince birçok özelliğe sahip olabilirsiniz.Buna çevrimiçiyken çevrimdışı görünmek de dahildir.Lakin bu program play store‘dan indirilmiyor.Yani normal internete girip güvenilir bir siteden indirmeniz gerekmektedir.Google’a whatsapp+.apk yazarsanız detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

iOS(Apple) İçin Whatsapp’ta Çevrimdışı Görünmek

Eğer Apple iOS telefonlarınız için whatsapp uygulamasında çevrimiçiyken çevrimdışı görünmek istiyorsanız yine aynı şekilde Whatsapp+ programının apk şeklini telefonlarınıza yüklemeniz gerekmektedir.Ama sonrasında yapılması gereken farklı şeyler var.Hemen onu anlatalım.

Öncelikle whatsapp+’ı indiriyorsunuz.Ardından www.cydiaimpactor.com sitesine girerek cydia impactor programını da bilgisayarınıza indiriyorsunuz.

Ardından telefonunuzu bilgisayara bağlıyorsunuz daha sonra cydia impactor programını açıp indirdiğiniz whatsapp+ uygulamasını impactor progmına sürüklüyorsunuz.Ardından açılan ekranda icloud kullanıcı ve şifre girmenizi isteyecek.Eğer güvenmiyorsanız kendinize yedek bir icloud hesabı açıp kullanıcı ve şifreyi buraya girin.

Ardından whatsapp+ uygulaması telefonunuza 2-3 dakika içerisinde yüklenecektir.Burada impactor programının amacı iOS Apple alt yapılı telefonlara veya tabletlere dışarıdan güvenli bir şekilde apk dosyası yüklemektir.Bu işlem androidde direkt olarak oluyor yani impactor programına gerek kalmıyor.Ama iOS Apple telefonlarda aşırı güvenlik önlemi alındığı için aracı bir program şart oluyor işte o program da impactor’dur.

Ek olarak bu işlemi sadece 7 gün yapabiliyorsunuz.Sonrasında uygulama hata veriyor ve çalışmıyor o yüzden 7 günün sonunda aynı işlemleri tekrardan yapmanız gerekiyor.Ayrıca uygulamayı yüklerken sertifika hatası verirse telefonunuzdan “Ayarlar>Genel>Profiller” kısmına girerek ve e-posta’nın üstüne tıklayarak “İzin Ver” ‘i seçmeniz gerekmektedir.

Sonrasında Apple’da da aynı Android’deki gibi whatsapp+ uygulamasını rahatlıkla kullanabileceksiniz.

Evet arkadaşlar bu işlemleri yaparak whatsapp da çevrimiçi olmanıza rağmen diğer kullanıcılar sizi çevrimiçi olarak görmeyecekler.Yani çevrimdışı olacaksınız.Aynı şekilde diğer detaylı ayarları da yukarıda yazdığımız gibi program üzerinden yapabilirsiniz.Herkese iyi günler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir