Whatsapp’ta Silinen Mesajlar Nasıl Okunur?

Herkese selamlar bu yazımızda sizlere Whatsapp’da silinen mesajlar nasıl okunur onun detaylarını paylaşacağız.

Whatsapp dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamasıdır. Bu bakımdan uygulamaya kullanıcıların talepleri doğrultusunda sürekli yeni güncellemeler gelmektedir. Bunlardan birisi de 1-2 yıl önce gelen gönderilen mesajı silme güncellemesidir. Kullananlar bilir whatsapp’da bir kişiye mesaj gönderdikten sonra dilerseniz silebiliyorsunuz. Sildiğiniz bu mesajı ise karşı taraf göremiyor. Veya karşı taraftan gelen mesaj da silinince siz göremiyorsunuz.

Yukarıda gördüğünüz gibi karşı taraf size mesaj yolladıktan sonra silerse “Bu mesaj silindi” şeklinde bir yazı belirir. Ardından bu silinen mesajı siz ne yaparsanız yapın okuyamazsınız. Daha doğrusu whatsapp içerisinden okunamaz diyebiliriz. Çünkü silinen mesajları okumanın farklı bir yolu mevcut. O da mobilden bir uygulama kullanmaktır. O uygulamanın adı da “Notification History” uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde aldığınız mesajlar silinse bile ilk hali gibi görebiliyorsunuz. Uygulama size gelen mesajın ilk halini anında saniyesine hafızasına kaydediyor. Haliyle karşı taraf mesajı silse bile bu uygulamayı açtığınızda silinmiş olan mesajı okuyabiliyorsunuz.

Whatsapp’da silinen mesajı okuma uygulaması ==> Notification History

Whatsapp’ta Silinen Mesajları Okuma(Sırasıyla Anlatım):

  1. Öncelikle telefonunuzdan “Play Store” ‘a girip Notification History uygulamasını yükleyin.
  2. Ardından Whatsapp’tan silinen bir mesaj geldikten sonra hemen uygulamayı açın.
  3. Sonrasında karşınızda silinen mesajı görebileceksiniz. Buradan silinen mesajları okuyabilirsiniz.
  4. Ek olarak bu işlem sadece Android telefonlarda yapılıyor. Şimdilik Apple-iOS telefonlarda bu olmuyor.

Son olarak uygulama güvenilirdir diyebiliriz. Çünkü 1 milyondan fazla indirilmesi mevcuttur. Ayrıca 5 üzerinden 4,2 puanı var. Aşağıdan uygulamanın ismine, logo resmine ve diğer bilgilerine bakabilirsiniz. “play.google.com/store/apps/details?id=com.myd.android.nhistory2” bu sayfadan da kendiniz görebilirsiniz.

Dediğimiz gibi android akıllı cep telefonlarına bu uygulamayı yükleyebilir ve silinen mesajları okumak için kullanabilirsiniz. Ayrıca bu uygulama sadece whatsapp mesajlarını hafızaya almıyor diğer gelen tüm bildirimleri, mesajları vb. bellekte tutuyor. Haliyle diğer uygulamalarda silinen bilgiler varsa bu uygulama sayesinde o bilgilere tekrardan ulaşabilirsiniz.

NOT = Uygulama şimdilik güvenli duruyor. Fakat yine de bu tarz uygulamaların detaylı bir araştırmasını yapıp öyle kullanmanızı tavsiye ederiz.

Alternatif Yöntem:

Arkadaşlar bir yöntem daha mevcut. Whatsapp’ta silinen mesajları okumak için öncelikle whatsapp’ı telefondan silin. Ardından tekrar yükleyin. Sonrasında silinen mesajlar görülecektir. Bildiğiniz gibi Whatsapp mesajları otomatik kaydettiği için size gönderilen mesaj anında silinse bile siz uygulamayı silip tekrar yükledikten sonra silinmiş mesajı okuyabilirsiniz. Fakat bazı kaynaklara göre bu işlemi hızlı yaparsanız daha iyi olur. Dediğimiz gibi geçmiş yedeklendiği için whatsappı silip tekrar yüklediğinizde silinen tüm mesajları görebileceksiniz.

NOT = Eğer uygulamaya güvenmiyorum derseniz öncelik olarak yukarıda paylaştığımız alternatif yöntemi uygulayın. Bu yöntem başarılı olmazsa uygulamayı yükleyip silinen mesajları görebilirsiniz. Ama ilk önce whatsappı silip tekrar yükleme yöntemini denerseniz güvenlik açısından daha iyi olur.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız faydalı olur. İyi çalışmalar dileriz. Uygulama ve yöntemler hakkındaki görüşlerinizi aşağıdaki yorum bölümünden bizlere yazabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir