Whatsapp’tan Gelen Mesajlı Dolandırıcılığa Dikkat!

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere yeni bir dolandırıcılıktan bahsedeceğiz.Üstelik bu dolandırma yöntemi whatsapp üzerinden yapılmaktadır.Aman dikkat edin diyoruz ve detayları aşağıda paylaşıyoruz.

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma programı whatsapp’tır.Haliyle en çok bu olduğu için dolandırıcılar da bu sektörde kendilerine pay aramaktadırlar.Arkadaşlar son zamanlarda whatsapp üzerinden gelen bir mesajla dolandırıcılar sizlerden yüklü miktarda para çekebiliyorlar.Hemen gelen mesajdan ve yaptıkları dolandırıcılıktan bahsedelim.

Arkadaşlar mesaj yukarıdaki gördüğünüz gibi şu şekildedir;

secure.digivento.online web sitesinin mesajı:
WhatsApp uyarısı:
WhatsApp hesabınız ele geçirildi.
Telefon numaranızı doğrulamazsanız kişileriniz,mesajlarınız,dosyalarınız,fotoğraflarınız kaybolacak ve WhatsApp’ı bir daha asla kullanamayacaksınız.
Doğrulamak için OK tıklayın.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar gelen mesaj bu şekildedir.Bu yüzden aman diyelim dikkat edin bu dolandırıcıların mesajıdır.Ek olarak aşağıdaki gibi bir uyarı da gelmektedir.

Aynı şekilde üstteki gibi gelen mesaj da dolandırıcıların mesajıdır.O yüzden “Doğrula” butonuna kesinlikle basmayın arkadaşlar.Bu adamlar sizden whatsapp’ı bir daha kullanamayacaksınız diye bu gelen mesajı doğrulamanızı istiyor.Sonrasında telefon numaranızı yazmanızı isteyecek.İşte o numarayı yazdığınız anda sizlerden yüklü miktarda para çekebilecekler.O yüzden arkadaşlar aman diyelim hiç bir şekilde dikkate almayın bu mesajları dediğimiz gibi tamamen dolandırıcılıktır.

NOT=Görseller “www.ademocut.com” ‘dan alıntıdır.Kendisine teşekkür ediyoruz.

Şimdilik bu kadar arkadaşlar.Dediğimiz gibi bu mesaj tamamen dolandırıcılıktır.İtibar etmeyiniz.Ek olarak bu konuyu arkadaşlarınızla da paylaşabilirsiniz ki onların da başları yanmasın.Teşekkürler.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir