WiFi Menzil(Çekim Gücü) Arttırma Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere wifi menzil çekim gücünü nasıl arttırabiliriz onu anlatacağız.

Çoğu zaman evlerimizde internete wifi ile bağlanırız.Bu bağlantı sırasında modem genelde salonda bulunur ve bizler de diğer odalardan bağlantı yaparız.Bu gibi durumlarda sinyal gücü az olabiliyor.İşte bu yazımızda sizlere wifi çekim gücünü nasıl arttırabiliriz onu anlatacağız.Umarız faydalı olur.Maddeler halinde paylaşalım.

1-) Modemin Yerini Gözden Geçirin!

İlk olarak wifi sinyal gücümüzü arttırmak için modemimizin yerini gözden geçirmemiz gerekiyor.Eğer imkanınız varsa modemi evinizin orta noktasına yerleştirin.Gerçekten çok etkili olacaktır.

2-) Wifi İçin N Standardına Geçin!

Gelişen teknolojiyle birlikte kablosuz modemlerin de aynı şekilde gelişmişleri üretildi.Ortalama 100-150 tl ile N standartlarına geçebilir ve modeminizi bu standarda göre yenileyebilirsiniz.Detaylı bilgiye interneti kullandığınız sağlayıcıyı arayarak ulaşabilirsiniz.

3-) Daha Güçlü Bir Modem ve Anten Kullanın!

Eğer modeminizin sinyal gücü zayıfsa daha yüksek güçlü bir modem alabilirsiniz.Tabii ki çekim gücüne göre fiyatları değişiyor.Bunun yanında anten de alarak çekim gücünü arttırabilirsiniz.Aldığınız anteni bilgisayarınıza takıp çok uzaklarda bulunan modemlere bağlanabilirsiniz.

4-) Ekstra Bir Modem veya Dağıtıcı Kullanın!

Son olarak wifi çekim gücünüzü arttırmak istiyorsanız ekstra bir modem veya dağıtıcı alabilirsiniz.Eğer dağıtıcı alırsanız evinizde modem ile bilgisayarınız arasında bir yerdeki prize dağıtıcıyı sokun.Otomatikman dağıtıcı modemdeki sinyalleri sizin bilgisayarınıza aktaracaktır.Aynı şekilde ekstra bir modem daha alarak 2 modem arasına ethernet kablosu çekerek wifi çekim gücünü arttırabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar.Umarız yazımızı beğenirsiniz.Olumlu ve olumsuz tüm yorumlarınızı bekliyoruz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir