Windows 10 Laptoptan Ses Çıkmıyor Sorunu Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere windows 10 işletim sistemli laptop bilgisayarlardan ses çıkmamazı sorununun çözümünü paylaşacağız. İyi okumalar dileriz.

Windows 10 işletim sistemli bilgisayarlar son zamanlarda güncellemelerden dolayı kullanıcıları epey bir yormaktadır. Çünkü bu güncellemeler bilgisayarın bazı yerlerinde hatalar meydana getirdi. Her ne kadar sürekli yeni güncelleme çıkartılıp hataların giderilmesi söylense de bazı hatalar kalıcı oldu desek yalan olmaz. Bu hatalardan birisi de laptop bilgisayarlardan ses çıkmaması sorunudur. Normal masaüstü bilgisayarlarda ses sorunu varmı bilmiyoruz fakat laptoplarda oluyor çünkü kendi dizüstü bilgisayarımızda bu hata mevcuttur.

Bizzat bu hatayı sürekli yaşıyoruz ve çözümü olarak çok kolay bir yöntem bulduk. Şimdi sizlere bu yöntemi anlatalım;

Arkadaşlar windows 10 işletim sistemli laptop bilgisayarlarda ses gelmiyorsa yapmanız gereken ilk şey kulaklık girişine bir kulaklık takıp çıkartmaktır. Yani hoparlörden sesin gelmesini isterseniz laptop kulaklık girişine bir kulaklık takın ardından hemen çıkartın. Sonrasında sorunun çözüldüğünü ve bilgisayardan ses geldiğini göreceksiniz. Bizzat kendi bilgisayarımızda bu hata mevcut ve çözümü için kalıcı bir yöntem bulamadık biz de böyle yapıyoruz ve ses sorunu düzeliyor 🙂

Ayrıca hatanın çözümü için 2. bir yöntem de var. Ama bu yöntem bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. Bu yöntemde bilgisayarın sağ aşağısındaki ses butonuna sağ tıklayın. Ardından “Kayıttan yürütme aygıtları” seçeneğini tıklayın. Sonrasında karşımıza çıkan Hoparlör kısmına tekrar sağ tıklayıp “Hoparlörü Yapılandır” butonuna basıyoruz. Böyle yapınca da ses sorununun düzelme ihtimali var bizde bazen oluyordu.

Fakat dediğimiz gibi kesin çözüm olarak laptopun kulaklık girişine herhangi bir kulaklık takın ve sonrasında çıkartın. Ardından gariptir ses bilgisayarın hoparlöründen gelmeye başlayacak yani sorunumuz çözülmüş olacaktır.

Faydalı olması dileğiyle kendinize iyi bakınız ve yorum atmayı da unutmayınız teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir