Windows 10 Sağ Alt Taraftaki Hava Durumu Nasıl Kapatılır?

Merhabalar iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Windows 10’da yeni güncellemeyle birlikte gelen görev yöneticisinin sağ alt tarafında bulunan hava durumu kısmını nasıl kapatırız onu anlatacağız.

Windows 10 Mayıs ayı güncellemesinde bilgisayara bazı yenilikler geldi. Bu yeniliklerden birisi de görev yöneticisinde bulunan hava durumu bölümüdür. Görev yöneticisinin sağ alt tarafına bakarsanız bu alanı görürsünüz.

Yukarıda gördüğünüz gibi Windows 10 yeni güncelleme ile birlikte sağ alt tarafa hava durumu bölümü gelmiştir. Kullanıcılar bu kısmı kaldırmak isteyebilirler. Çünkü üzerine gelince büyük bir güncel haberler kısmı yer alıyor.

Yukarıda gördüğünüz gibi bu butona tıklamadan bu kısım açılıyor. Yani mouse ile hava durumunun üstüne gelince burası açılır. Aslında son dakika haberleri öğrenmek için güzel bir yenilir diyebiliriz. Fakat alışkın olmayanlar bu alanı iptal etmek isteyebilirler. Şimdi sizler için bu haber bölümünü, hava durumu kısmını nasıl kapatırız onu anlatalım.

Windows 10 Görev Çubuğundaki Hava Durumu Kısmı Nasıl Kapatılır?

1-) Hava durumu kısmını kapatmak için öncelikle görev çubuğuna sağ tık yapıyoruz. Ardından “Haberler ve ilgi alanları” kısmını açıyoruz.

2-) Sonrasında yan tarafta yeni seçenekler açılacak. Buradan “Kapat” butonunu tıklıyoruz.

3-) Böylelikle yeni güncellemeyle gelen hava durumu alanını kapatmış oluruz. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi hava durumumuz kapanmış oldu. Dilerseniz bu alandan üzerine gelindiğinde aç kısmını kapatabilirsiniz veya yalnızca simge göster diyerek sadece güneş simgesinin durmasını sağlayabilirsiniz.

4-) Dediğimiz gibi bu kısım aslında faydalı olabilir. Çünkü son dakika haberleri anlık olarak görmenizi sağlar. Ama kapatmak isterseniz de konuda anlattığımız gibi bu kısmı kapatabilirsiniz.

Bu şekilde hava durumu bölümünü yani son dakika haberler kısmını kapatabilirsiniz. Dilerseniz yine aynı yerden açabilirsiniz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir