Windows 10 Update Güncelleştirmeleri Nereden Kapatılır?

Herkese merhabalar arkadaşlar.Bu yazımızda sizlere windows 10 işletim sistemleri için windows update güncelleştirmeleri nasıl kapatılır onu anlatacağız.

Aslında bu anlatacağımız işlem sadece windows 10’da değil diğer windows 7, 8, 8.1 işletim sistemlerinden de aynı yerden yapılmaktadır. Fakat windows 10 da bu problem daha çok yaşandığı için başlığımızı bu şekilde yaptık. Windows update güncellemelerini açık bıraktığımızda bilgisayarımız açılır açılmaz bir sürü güncelleme yapabiliyor. Bu da internetimizin yavaşlamasına sebep olmaktadır. Sadece bu da değil. Bu güncellemeler yapıldığında bazı online oyunların açılmamasına sebep oluyor veya oyunlarda donmayla karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden windows update’yi kapatmamız bizim için en iyi seçenektir diyebiliriz. Arada sırada açıp güncelleme yapıp kapatmanız daha uygun olur.

Peki windows update’yi nereden kapatabiliriz şimdi resimler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle sol alttaki başlat menüsünden arama bölümüne “Hizmetler” yazıyoruz ve ilk açılana giriyoruz.

2-) Ardından açılan yerde sağ tarafta bir sürü hizmetler açılacak.Buradan “Windows Update” ‘yi elimizle arıyoruz ve buluyoruz.Ardından buna mouse ile sağ tıklıyoruz ve “Özellikler” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında ise açılan yerde “Başlangıç türü” kısmını “Devre Dışı” olarak ayarlıyoruz.Sonrasında Hizmet durumu’nu eğer açıksa Durdur yapıyoruz eğer kapalıysa sorun yok.En sonunda ise “Uygula” ve “Tamam” butonlarına basıp işlemimizi bitiriyoruz.

4-) Bu sayede windows update güncelleştirmelerini tamamen pasif duruma sokmuş oluyoruz yani kapatmış oluyoruz. Eğer update’yi geri açmak isterseniz de yine aynı yere girip “Otomatik” kısmına seçip ardından “Başlat” butonu ve sonrasında da Tamam demeniz yeterli olacaktır.

NOT = Üstte de dediğimiz gibi bu windows update’yi arada sırada açmamızda fayda vardır.Çünkü bu şekilde bilgisayarımız hiç bir zaman güncelleştirme almayacak ve bu da yeni özellikleri ve sürücülerin güncelliğini kaybedeği anlamına gelebilir.

Bu şekilde windows update güncelleştirmelerini tamamen kapatabiliyoruz. Umarız faydalı olur. Herkese iyi günler ve iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir