Windows 10’da Alarm Nasıl Kurulur?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere windows 10 alarm kurma nasıl yapılır onu anlatacağız.

Telefonlara alarm kurulduğu gibi kişisel bilgisayarlarımıza da alarm kurabiliyoruz. Mesela en çok kullanılan windows işletim sistemli bilgisayarlara da alarm kurulmaktadır. Önceleri windows 7 ve 8 de alarm kurma özelliği olmazken windows 10 bilgisayarlara bu özellik gelmiştir. Aslında win 7 ve 8 de alarm kurma var. Fakat farklı isimler altında mevcut. Ama windows 10’da direkt alarm kurma sayfası vardır. Şimdi sizlere windows 10 için alarm nasıl kurulur maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle başlat menüsüne giriyoruz ve arama yerine “Alarmlar ve Saat” yazıyoruz ardından aşağıdaki resimde gördüğünü gibi o programı açıyoruz.

2-) Sonrasında aşağıda gördüğünüz gibi bir yer açılacaktır. Buradan alarm kurabiliyoruz. Yeni bir alarm kurmak için sağ alttaki + işaretine basıyoruz.

3-) Ardından buradan yeni kuracağımız alarmın özelliklerini giriyoruz. Mesela saat kaçta kurulacak, alarm müziği ne olacak, kaç dakikada bir tekrarlanacak gibi tüm özellikleri alttaki resimde gördüğünüz gibi giriyoruz. Alarm ayarlarını yaptıktan sonra sağ alttaki kaydet butonuna basıyoruz ve alarmımızı kurmuş oluyoruz.

4-) Sonrasında eğer alarmı kapatacaksanız açık kısmı kapalı olarak değiştiriyoruz. Eğer burası kapalıysa açmak için “Açık” olarak değiştiriyoruz.

5-) Böylelikle kolaylıkla alarm kurabiliyoruz veya kurulu alarmı kapatabiliyoruz.

Bu şekilde windows 10 üzerinden alarm kurabilirsiniz. Umarız faydalı olur. Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir