Windows 8 Başlat Menüsü Nasıl Eklenir?

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere windows 8’de başlat menüsü nasıl eklenir onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi windows xp ve windows 7’de başlat menüleri vardı.Fakat bu windows 8‘in gelmesiyle birlikte kalktı.Bu durum da bilgisayar kullanıcılarının tepkisini çekti diyebiliriz.Sonuçta herkes başlat menüsüne alışkındı fakat olmaması windows kullanıcıları için bir garip oldu diyebiliriz.Peki windows 8’e başlat menüsü nasıl eklenir şimdi maddeler halinde onu anlatalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar bir program sayesinde başlat menüsünü kolaylıkla ekleyebiliyoruz.Programımızın adı “Start Menu 8” programıdır.Öncelikle programı bilgisayarımıza indiriyoruz.Program tamamen legaldir ve internetten indirebilirsiniz.Buradaki siteye girerek ücretsiz şekilde indirimini yapabilirsiniz.

2-) Programı indirdikten sonra bilgisayarımıza kuruyoruz.Ardından programımızın ayarlar kısmını açıyoruz ve aşağıdaki gibi başlat düğmesi simgesini istediğimiz gibi seçiyoruz.İster klasik windows 7 başlat menüsünü seçin isterseniz de başka bir menü simgesi seçin tercih sizi.

3-) Son olarak başlat menüsü simgemiz artık değişmiş oluyor.Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi simgemiz artık değişti.

4-) Sizler de bu şekilde windows 8 bilgisayarlarda istediğiniz simgede başlat menüsü oluşturabilirsiniz.Son 2 görsel youtube’dan alıntıdır.Detaylı görsel anlatım için youtube’a windows 8 başlat menüsü değiştirme diye yazarsanız güzel videolar var oraları da izleyebilirsiniz.

NOT = Kısaca tekrar anlatalım.”Start Menu 8” programı sayesinde windows 8 işletim sistemli bilgisayarlara başlat menüsü ekleyebiliyorsunuz.Bilgisayardan başka bir ayar yapmanıza gerek yoktur.Bu program sayesinde istediğiniz olacaktır.

Şimdilik bu kadar.Umarız faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir