WM Aracı +1 Ticaret Puanı Nasıl Yollanır?

Türkiye’nin en iyi webmaster forumlarından birisi olan wmaraci.com‘da ticaret yapıldıktan sonra alışveriş yapanlar karışıklı olarak birbirlerine +1 ticaret puanı yollarlar. Bu şekilde alıcı ve satıcıların ticaret puanı yükselir ve ilerleyen zamanlarda bu puanlar diğer ticaret yapan kullanıcılara güven vermiş olur.

Bu ticaret puanları bir kişide ne kadar çoksa onun dolandırıcı olma ihtimali o kadar düşük olur. Tabii 100 ticaret puanı olan da istese dolandırma işlemi yapabilir ama burada şöyle bir durum var. Diyelim ki 150 ticaret puanına sahip bir kişi var. Bu kişi neden 10-20 tl için profilini lekelesin ki. İşte bu yüzden bu seviyede yüksek puana sahip olanların dolandırma olasılıkları daha az oluyor.

Gelelim asıl konumuza. Özellikle wmaracı sitesinde bir kişiye +1 ticaret puanı yollamak siteye yeni olan üyeler için karışıktır diyebiliriz. Bu yüzden şimdi sizlere maddeler halinde resimler eşliğinde wmaraci.com sitesinde bir kişiye ticaret puanı(itrade) nasıl gönderilir onu paylaşalım.

1-) Karşı tarafa ticaret puanı vermek için öncelikle o kişinin profilini açmamız gerekli. Kişinin profiline girdikten sonra aşağıdaki gibi bir ekran karşımıza çıkacak. Burada mavi renkli “[Üye Adı] Aldığı Bütün Geribildirimleri İzle” butonu mevcut ona basıyoruz.

2-) Sonrasında açılan sayfada yine aşağıda gördüğünüz gibi mavi renkli yazıyla “Geribildirimde Bulun :: Üye Adı” kısmı çıkacak. Ona basıyoruz.

3-) Son olarak artık ticaret puanı yani geri bildirim verme ekranına gelmiş bulunuyoruz. Burada ilk olarak Siz kısmında Alıcı veya Satıcı hangisiyseniz onu seçiyorsunuz. Geribildiriminiz kısmını ticaretiniz olumlu ise +1 olumsuz ise -1 olarak seçiyorsunuz. Ardından kısa bir yorum ve olayın geçtiği url linkini ekliyorsunuz. Yani forumdaki satış konusunun linkini buraya yapıştırmanız gerekiyor.Ardından ticaret hakkındaki yorumlarınızı yazıyorsunuz ve en sonunda en alttaki “Cevapla” butonuna basarak karşı tarafa ticaret puanı göndermiş oluyorsunuz.

4-) WMaracı sitesinde bu şekilde +1 veya -1 ticaret puanı yollanıyor. Sizler de kolaylıkla ticaret yaptığınız kişilere bu şekilde puan gönderimi yapabilirsiniz. Ayrıca bu ticaret puanlarını en az 10 tl’lik alışveriş yaptığınızda kullanmanız gerekiyor. 10 tl ve altı ticaretlerde puan göndermek yasaktır. Yine de forumda kuralları okuyabilirsiniz belki değişmiş olabilir tam bilmiyoruz.

Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir