Word Belgesini PDF’ye veya PDF’yi Word’e Çevirmek

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere word belgesini pdf belgesine veya pdf belgesini ise word belgesine nasıl dönüştürebiliriz onu anlatacağız.

Bilgisayarda belki de en çok kullandığımız belgeler word ve pdf belgeleridir.Bu belgeleri birbirlerine çevirmek de mümkündür.Üstelik bir web sitesi sayesinde ücretsiz bir şekilde belgelerimizi pdf’den word’e veya word’den pdf’ye dönüştürebiliyoruz.Kullancağımız sitenin adı “smallpdf.com/tr” sitesidir.Şimdi hemen nasıl dönüştürme yapacağımızı anlatalım.

1-) Öncelikle yukarıda verdiğimiz siteye giriş yapıyoruz.Buradan siteye girebilirsiniz.

2-) Ardından karşımıza bir çok buton çıkacak.Buradan ister wordü pdfye isterseniz de pdfyi worde çevirebilirsiniz.Hangi işlemi yapacaksanız o butonun üzerine tıklayın.Biz mesela word belgesini pdf ye çevirmek istiyoruz o yüzden “Word PDF Çevirme” butonuna bastık.

3-) Sonra açılan yerde word dosyasını bilgisayarımızdan siteye yüklüyoruz.

4-) Sonrasında site otomatikman word belgesini pdf uzantısına çevirecektir.Ardından aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi pdf’yi indirme butonu gözükecektir.İşte ona tıkladığınızda ise tarayıcınız otomatik olarak pdf belgesini bilgisayarınıza indirecektir.

Aynı şekilde bu site sayesinde pdf den worde dönüştürme de yapabilirsiniz.Ek olarak dönüştürme için saatte 2 kere hak tanıyor.Eğer sınırsız çevirme yapmak istiyorsanız aylık 6 dolarlık gibi bir ücretle premium üyelik alabilirsiniz.

Evet arkadaşlar bu yazımızda sizlere word uzantılı dosyayı pdf uzantılıya veya pdf uzantılı bir dosyayı ise word uzantılı bir dosyaya nasıl çevirebiliriz onu anlattık.Umarız faydalı olmuştur.Bize destek olmak için yorum yapmayı ve sosyal medyada yazılarımızı paylaşmayı unutmayınız.Herkese iyi dersler iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir