Word Yazıya Link Verme Nasıl Yapılır? Yazıya Köprü Link Ekleme

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Microsoft Word’de yazıya link verme nasıl ve nereden yapılır onu anlatacağız.

Microsoft Word’de ödev hazırlarken, tez yazarken, sunum dosyası hazırlarken kaynak olması bakımından bazı yerlere link vermemiz gerekebilir. Word’de kolay bir şekilde bir yazıya ve bir kelimeye link verebilirsiniz. Şimdi sizlere resimler eşliğinde Word’de yazıya link verme nasıl yapılıyor onu gösterelim.

Microsoft Word Kelimeye ve Yazıya Link Ekleme

1-) Microsoft Word programında bir kelimeye link eklemek için öncelikle o kelimeyi seçmemiz gerekiyor. Yani kelimedeki tüm harfleri doğru olarak mouse ile aşağıdaki gibi seçiniz.

2-) Ardından seçili yazıya, yani link vereceğiniz yazıya sağ tık yapınız. Sonrasında açılan seçeneklerden “Köprü” butonuna tıklıyoruz.

3-) Sonrasında aşağıdaki gibi bir pencere açılacak. Burada yazıya hangi linki ekleyecekseniz onu “Adres” bölümünün sağına yani adres yazan çubuğa ekliyoruz. Dilerseniz köprüye tıklamadan önce link vereceğiniz bölümü kopyalayın ardından bu alana girdiğinizde direkt yapıştırırsınız. Linki ekledikten sonra “Tamam” butonuna basıyoruz.

4-) Böylelikle aşağıda gördüğünüz gibi “örnek” kelimemize link vermiş olduk. Link verilen yazı mavi renkte görünür. Yazının üstüne geldiğinizde linki de görmüş olursunuz.

5-) Dilerseniz yazıdaki linki kaldırabilirsiniz. Verdiğiniz linki kaldırmak için mavi renkli yazıya (yani linkli yazıya) sağ tık yapıyoruz. Ardından “Köprüyü Kaldır” butonuna basıyoruz.

6-) Böylelikle dilerseniz vermiş olduğunuz linki kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde Word’de yazıya link verebilirsiniz. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir