Wordle Benzeri Oyunlar Nelerdir? Wordle Kelime Oyunu Alternatifleri!

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere son günlerin en çok oynanan oyunu Wordle’a alternatif oyunlar hangileridir onları paylaşacağız.

Wordle 2021 yılının son aylarında çıkan dünya genelinde popüler olan bir kelime oyunudur. Oyunda amaç 5 harfli kelimeyi tahmin ederek bulmaktır. Oyunu en güzel yapan taraf ise oyunun sadece günde 1 kere oynanabiliyor olmasıdır. Yani günde 1 kelime bilebiliyorsunuz. Haliyle Wordle oyununu beğenen oyuncular bu tarzdaki diğer oyunlardan da oynamak istiyorlar. Sizler için Wordle oyununa benzeyen oyunlar hangileridir kısa bir araştırma yaptık. Şimdi sizlere Wordle oyunu alternatifleri nelerdir, en güzel Wordle benzeri oyunlar hangileridir onların isimlerini ve detaylarını yazalım.

Ek olarak Wordle Türkçe versiyonuna “www.bundle.app/wordle-tr/” buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Wordle’a Benzeyen Oyunlar Hangileridir?

Wordle’dan sonra bu oyuna benzeyen birçok yeni oyun türemiştir. Şimdi sizlere en güzel Wordle kelime oyunu alternatiflerini yazacağız.

1-) Nerdle

Wordle’dan sonra en dikkat çeken oyun Nerdle oldu. Oyun tamamen Worlde ile aynı mantıkta fakat Nerdle matematik oyunudur. Yani Wordle’ın matematik versiyonu Nerdle oyunudur. Buradaki yazımızda Nerdle hakkında detaylı bilgiler vermiştik, buradan okuma yapabilirsiniz. Eğer sayılarla aranız iyiyse Nerdle oyununu oynamanızı tavsiye ederiz. Gerçekten çok zevkli ve eğlenceli bir oyundur. Nerdle oyununu oynamak için “nerdlegame.com” buradaki siteyi ziyaret edebilirsiniz.

2-) Dordle

2 sütunlu Wordle oyunu oynamak isterseniz Dordle tam size göre. Evet Dordle Wordle ile tamamen aynı bir oyun. Tek fark Dordle’ın çift sütunlu olması. Yani Dordle oyununda aynı anda 2 kelime birden bilmeniz gerekiyor. Oyunu “zaratustra.itch.io/dordle” buradan oynayabilirsiniz.

3-) Taylordle

Taylor Swift’in şarkılarının yer aldığı Wordle benzeri oyun ise Taylordle’dır. “www.taylordle.com” buradan ücretsiz şekilde oynayabilirsiniz. Bu da Wordle benzeri kelime tahmin etme oyunudur. Buradaki kelimeler Taylow Swift şarkısı ile ilgilidir. Hatta çoğu kelime şarkının adı olarak geçiyor.

4-) Worldle

Worldle ise adından da anlaşılacağı üzere dünya haritasında bir ülke ismi tahmin etme oyunudur. Oyunu “worldle.teuteuf.fr” buradan oynayabilirsiniz. Oyunda ülkenin harita resmi gözüküyor bizler ise tahmin etmeye çalışıyoruz. Eğlenceli bir oyun diyebiliriz.

5-) Absurdle

Absurdle, sınırsız tahmin etme hakkına sahip olan bir kelime bulma oyunudur. Fakat bu oyunda şöyle bir özellik var. Absurdle’da yanlış tahmin yaparsanız kelime değişiyor. Haliyle Wordle’a göre kelimeyi tahmin etmek biraz daha zordur. Oyuna “qntm.org/files/absurdle/absurdle.html” buradan ulaşabilirsiniz.

6-) Globle

Son zamanların en çok oynanan Wordle tarzı oyunlarının başında Globle geliyor. Globle ülke tahmin etme oyunudur. Oyunu “globle-game.com” buradan oynayabilirsiniz.

7-) Quordle

Wordle oyununun 4’lü versiyonu Quordle’dır. Yine bir kelime tahmin etme oyunu. Burada 4 farklı sütun mevcut. Yani aynı anda 4 farklı kelimeyi tahmin etmeniz gerekiyor. Dordle oyununun çarpı ikilisi gibi düşünün. Bu oyunu da “www.quordle.com” buradan oynayabilirsiniz.

Şimdilik Wordle oyununa benzeyen oyunlar bu şekildedir. İlerleyen zamanlarda bu tarz yeni oyunlar çıkarsa listemize ekleyeceğiz. Teşekkürler iyi eğlenceler dileriz…

YORUMLAR

  1. pötikare oyunu da alternatif ve güzel. Kendi kelimenizi oluşturup sorabiliyorsunuz. https://potikare.app

    1. Elinize sağlık güzel olmuş, hayırlı olsun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir