WordPress Adsense Geçersiz (Fazla) Tıklamalara Karşı Eklenti Var Mı?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Adsense fazla tıklamalara karşı wordpress için güzel bir eklentiyi ve detaylarını paylaşacağız.

Google Adsense web sektörünün en çok kazandıran reklam platformudur. Google’nin bir servisi olmasından dolayı hem güvenilir hem de kazançlı bir sistemdir. Tabii ki bazı kötü özellikleri de mevcut. Bunlardan birisi de fazla tıklamaya karşı verdiği uyarıdır. Google, sitenizdeki adsense reklamlarına çok kere tıklandığını tespit ederse sizi uyarıyor ve hesabınızı engelleyebiliyor. Hatta sırf bu yüzden gıcıklığına bazı insanlar sitenize girip inadına yüzlerce hatta binlerce kez reklamlara tıklayabiliyor üstelik bunu yapmak için özel bot yazıyorlar. İşte bu gibi durumları yani adsense geçersiz tıklama, fazla tıklamaya karşı engelleyecek bir eklenti var. Maalesef şimdilik sadece wordpress’de var bu eklenti ama ilerde diğer sistemler için de gelebilir.

WordPress Fazla Tıklamayı Engelleyen Bir Eklenti

WordPress için Adsense fazla tıklamaları engelleyen eklentinin adı “AdSense Invalid Click Protector” ‘dur. Türkçesi “AdSense Geçersiz Tıklama Koruyucu” ‘dur. Bu eklentiyi kurduğunuzda sitenizde artık tıklama saldırıları almazsınız. Şimdi eklenti kurulumunu ve detaylarını paylaşalım.

1-) Öncelikle wordpress admin panelinden “Eklentiler > Yeni Ekle” butonuna basıyoruz.

2-) Ardından eklenti arama kısmına “AdSense Invalid Click Protector” yazıyoruz ve çıkan eklentiye “Hemen yükle” butonuna basıyoruz ve böylelikle sitemize kurmuş oluyoruz. Eklentinin kısaltması “AICP” ‘dir.

3-) Artık eklentiyi kurmuş olduk. Şimdi adsense kodlarına bir ayar yapmamız gerekiyor. Adsense kodlarının hangilerinde eklentiyi aktifleştirmek isterseniz kodları “<div class=”aicp”>Adsense kodları buraya gelecek</div>” bu div kodlarının içerisine yazmanız gerekmektedir. Yani aşağıdaki kodu adsense kodlarının dışına almanız gerekmektedir.

4-) Adsense kodlarını bu etiketlerin içerisine aldığınızda artık sitenizdeki adsense reklamlarına fazla tıklama gelmeyecektir. Daha doğrusu birden fazla aşırı tıklama geldiği anda engelleme oluşacaktır. Ayrıca eklentinin detaylı kurulumuna ve anlatımına buradaki videodan ulaşabilirsiniz.

5-) Son olarak “wordpress.org/plugins/ad-invalid-click-protector” buradaki wordpress’in resmi sitesinden de eklenti hakkında detayları öğrenebilirsiniz. Siteyi Türkçe’ye çevirerek detayları okuyabilirsiniz.

Yazımızın sonuna geldik. Umarız yararlı olur. Herkese bol kazançlar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir