WordPress En İyi Spam Yorumları Engelleme Eklentisi

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere wordpress’de en iyi spam yorumları engelleme eklentisini tanıtacağız.Umarız faydalı olur.

Spam yorumlar, webmasterların en büyük şikayetidir.Captcha eklentisi kullansak bile günde onlarca hatta yüzlerce spam yorum alabiliyoruz.İşte bunların önüne geçebilmek için harika bir eklenti buldum.Belki de bilenleriniz vardır fakat bilmeyenler için paylaşmak istiyoruz.Bu eklenti sayesinde sitemize spam hiç bir yorum gelmiyor.Yani daha doğrusu bu eklenti spam yorumların atılmasını engelliyor diyelim.Haliyle sitenizde gözükmemiş oluyor.

Eklentimizin adı “WP-SpamShield Anti-Spam – All-in-One Spam Protection” ‘dır.İsmi biraz uzun ama wp-spamshield yazınca direkt olarak çıkıyor.Şimdi gelelim eklentimizi nasıl kuracağız onu anlatalım.

Öncelikle arkadaşlar wordpress admin panelimize giriyoruz.Ardından “Eklentiler>Yeni Ekle” kısmına giriyoruz.Oradan da arama kutusuna “wp-spamshield” yazıyoruz ve otomatikman direkt olarak eklentimiz ilk sırada çıkmış olacak.

Yukarıda gördüğünüz gibi arkadaşlar sol taraftaki eklentimizi yüklüyoruz.İşlem bu kadardır.Bundan sonrasında bir şey yapmanıza gerek yoktur.Eklenti otomatik olarak sitenize gelen spam yorumları tespit ediyor ve engelliyor.

Eklentiyi yükledikten sonra eklenti ayarlarına girin ve bakın.Karşınıza yukarıdaki gibi “WP-SpamShield has blocked 1.468 spam!” şeklinde bir mesaj çıkacaktır.Bunun anlamı eklentiyi kurduktan sonra sitenize kaç tane spam yorum geldiyse onu söylüyor.Gördüğünüz gibi bu siteye toplamda 1468 tane spam yorum gelmiş ve eklentimiz bunları engellemiştir.

Eklenti tamamen ücretsizdir arkadaşlar.O yüzden gözümüzde en iyi spam engelleme eklentisi olarak kalmıştır.Bu eklentiyi sizlere tanıtmamızdaki amaç, sizler de bu spam yorumları kolaylıkla engelleyin sürekli silmekle uğraşmayın zahmet çekmeyin diyedir.

Şimdilik bu kadar.Diğer wordpress yazılarımıza buradaki kategoriden ulaşabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir