WordPress (Related Posts Slider) Benzer İçerikler Eklentisi

Hem seo açısından hem de sitenizde gezinme açısından benzer içerikler eklentisi sizlere oldukça katkı sağlayacaktır.Eklenti wordpress kullananlar içindir.Oldukça basit bir kullanımı var ve gerçekten faydası var diyebilirim.

Eklentimizin adı bu şekilde=Related Posts Slider

Öncelikle eklentimizi worpdress admin paneline girerek(Eklentiler>Yeni Ekle) yüklüyoruz.Önceki cümlemde yazmıştım ama tekrar yazayım eklentinin adı Related Posts Slider‘dir.Sonrasında eklentimizi etkinleştiriyoruz ve Ayarlardan eklentimizi açıyoruz.

wordpress-benzer-icerikler-eklentisi-1

Sonrasında eklentimiz için ayarlar yapabileceğimiz kısım gelecek.Oradan istediğimiz ayarları değiştirebiliyoruz.

wordpress-benzer-icerikler-eklentisi-3

Bu sayfadan benzer içerikler eklentisinin renklerini,boyutlarını vb. bir sürü ayarlarını değiştirebiliyorsunuz.En sonunda ise “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basıyoruz ve artık eklentimiz hazırdır.Şimdi sitedeki görünümüne bir göz atalım.

wordpress-benzer-icerikler-eklentisi-2

Gördüğünüz gibi sitede bu şekilde gözükecek.Her konunun altında gözükecektir.Konuyu okuyanların benzer içeriklerle alakalı eklentinizi görecek ve ilgisini çeken diğer yazılarınızı da okuyacak.Haliyle sitede kalma oranı da artacaktır.Bu sayede hem kazançlarınız hem de seo açısından sitenizin değeri yükselişe geçecektir.

Eklentiden bir zarar gelmez isterseniz kendiniz kurun deneyin.Yazımı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşmayı unutmayınız.Umarım beğenirsiniz.Herkese kolay gelsin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir