WordPress Site Başlığı ve Site Sloganı Nereden Ayarlanır?

Herkese selamlar. Bu yazımızda sizlere wordpress sitelerde site başlığı ve sloganı nasıl değişir onu anlatacağız.

Site başlığı veya site sloganı web aramalarında sitelerin en sonunda çıkan bir yazıdır. Bu yazıyı ne kadar iyi yaparsak akılda o kadar kalıcı olur. Eğer siteniz için güzel bir slogan veya site başlığı seçerseniz siteniz o kadar kaliteli gözükür. Yani 2-3 kelime de olsa siteye slogan ve başlık eklemek hem seo açısından hem de görünüm açısından şık durmaktadır. Mesela tarih siteniz varsa başlığını “Siteadi.com | Tarihe Dair Tüm Bilgiler” olabilir. Aynı şekilde sloganı da “Tarihini bilmeyen geçmişini bilemez!” şeklinde yapılabilir. Tabii bunu en iyi kendiniz düşünürsünüz ama dediğimiz gibi bir site başlığı ve sloganı ayarlamanız iyi olabilir.

Peki wordpress tabanlı sitelerde site başlığı ve sloganı nereden değiştirilir şimdi maddeler halinde onu gösterelim.

1-) Öncelikle wp-admin yönetici panelini açıyoruz. Ardından sol taraftaki menülerden “Ayarlar > Genel” kısmına giriyoruz.

2-) Burada en üst bölümde aşağıda gördüğünüz gibi site başlığı ve slogan kısmı çıkacaktır. İşte buraya sitenizin sloganını ve başlığını yazabilirsiniz veya mevcut olanı değiştirebilirsiniz.

3-) Ardından sayfanın en altına gelip “Değişiklikleri Kaydet” butonuna basarak kaydetme işlemini yapabilirsiniz.

4-) Site başlığı kısmı google, yandex, bing vb. arama motorlarında yazınızın sonunda yer alacaktır. Mesela aşağıda gördüğünüz gibi yazı başlığından sonra site başlığı gelmektedir. Bu şekilde sizler de ayarlama yapabilirsiniz.

Bu adımları uygulayarak sitenizin başlığını ve sloganını değiştirebilirsiniz. İyi çalışmalar ve iyi bloglamalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir