Seo

WordPress Sitenizi Yavaşlatan Eklentiyi Hızlı Bir Şekilde Bulun

WordPress kullananlar için oldukça önemli bir eklentiden bahsedeceğim size.Bu eklenti sayesinde sitenizi yavaşlatan tüm eklentileri görebiliyorsunuz.Bu sayede sitenizi yavaşlatan eklentileri silebilirsiniz.

Gelelim eklentiye arkadaşlar.Eklentimizin ismi “P3 – Plugin Performance Profiler“.Eklentiyi wordpress panelimizden sol taraftan “Eklentiler>Yeni Ekle” kısmından yükleyebiliriz.

Örneğin geçen günlerde benim site bayağı bir yavaştı.Bu eklentiyi kurdum ve tarama yaptım.Sonuçta “simple share buttons adders” sosyal medya eklentisi benim siteyi oldukça yavaşlatıyormuş.Yaklaşık 2 saniye kadar siteyi yavaşlattığını bu eklenti sayesinde öğrendim. Resmi aşağıya atıyorum.

p3 2

Gördüğünüz gibi oldukça güzel bir eklenti.Sonrasında hemen simple share eklentisi siteden kaldırdım ve site şuan oldukça hızlı açılıyor diyebilirim.

Eklentiyi kurduktan sonra wordpress panelimizden “Araçlar>P3 Plugin Profiler” kısmına girerek “Taramayı Başlat” butonuna basmamız gerekiyor.Sonrasında siteyi taramaya başlayacak ve size detaylı bir rapor sunacak üstteki resimdeki gibi.

Herkese kolay gelsin.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir