WordPress Siteye Favicon Ekleme ve Değiştirme Nasıl Yapılır?

Herkese merhabalar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere WordPress sitelere favicon ekleme nereden ve nasıl yapılır onu anlatacağız.

Website ikonuna favicon adı verilir. Sitelerin küçük simgesine favicon (site ikonu) denir. Favicon’lar sitelerin kimliğini temsil eder diyebiliriz. Faviconu olan site daha kaliteli ve göze güzel gözükür. Bu yüzden kendi sitelerinize muhakkak favicon site ikonu eklemenizi tavsiye ederiz.

Örneğin bizim sitenin faviconu yukarıdaki gibi görünmektedir. Sekmedeki sol tarafta yer alan minik görsel favicon oluyor. Faviconu blogger, wordpress vb. tüm sitelerde ekleyebilirsiniz. Normalde wp temalara özel favicon ekleme bölümü oluyor. Fakat bazen bu kısımlar doğru çalışmıyor. Bu yüzden en iyi favicon (site ikonu) ekleme yeri Wp-Admin üzerinden eklemektir. Şimdi sizler için WordPress’te hızlı ve kolay bir şekilde siteye favicon nasıl ve nereden eklenir onu anlatalım. Resimler eşliğinde anlatımına aşağıdan bakabilirsiniz.

WordPress Siteye Favicon Ekleme ve Değiştirme Nereden Yapılır?

Kısaca Anlatım : Wp siteye favicon eklemek için wp-admin panelinden “Görünüm>Özelleştir>Site kimliği>Site simgesini seç” yollarını takip ederek favicon ekleyebilir veya değiştirebilirsiniz.

1-) Öncelikle wp admin panelimizi açıyoruz. Buradan Görünüm > Özelleştir kısmına giriyoruz.

2-) Ardından açılan bölümde sol tarafta “Site kimliği” kısmına giriyoruz.

3-) Sonrasında burada açılan bölümde eğer daha önceden sizin sitenizde favicon ekliyse “Görseli değiştir” butonuna basarak yeni favicon ekleme yapabilirsiniz. Favicon boyutu en az 512*512 lik olması gerekiyor.

4-) Eğer ilk defa favicon ekleyecekseniz o zaman yine aynı bölümde bu sefer aşağıdaki gibi “Site simgesini seç” butonu gözükecektir. Buraya tıklayarak favicon resminizi sitenize yükleyebilirsiniz.

5-) Favicon resminizi yükledikten sonra yukarıda bulunan mavi renkli “Yayımla” butonuna basmamız gerekiyor.

6-) Ardından sitenize favicon resmi eklemiş olursunuz. Dilerseniz aynı kısma girerek favicon görselinizi değiştirebilir veya tamamen kaldırabilirsiniz.

Bu şekilde WP sitelere favicon eklemek mümkündür. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir