WordPress Tek Tıkla Tüm Yorumları Silme

Herkese tekrardan merhabalar bu yazımızda sizlere wordpress siteleriniz için tek tıkla tüm yorumları(spam yorumlar dahil) silme eklentisini ve kullanımını anlatacağız.Umarız faydası olur.

Öncelikle arkadaşlar bu eklenti sayesinde sitenizdeki tüm spam yorumları,bekleyen yorumları,çöp yorumları ve onaylanmış yorumları tek tuşla silebileceksiniz.Öyle bir zaman geliyor ki bazen sitemizde onlarca hatta yüzlerce spam yorum atılmış oluyor.Haliyle bunları tek tek elle sileceğimiz yerine bu eklenti sayesinde toplu bir şekilde tek tuşla tamamen siteden silebiliyoruz.

Peki bu eklentimizin adı nedir hemen onu paylaşalım.Ardından eklentimiz nasıl çalışıyor onu paylaşalım.

Eklentimizin adı “Delete Comments By Status” dur.Öncelikle bu eklentiyi wordpress panelimize girerek “Eklentiler>Yeni Ekle” kısmına girerek yüklüyoruz.

Sonrasında eklentimizi etkinleştiriyoruz.

Ardından yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi wordpress panelimizden eklentimizin sayfasına giriyoruz yani “Delete Comments” butonuna basıyoruz.

Sonrasında açılan sayfadan 4 tane seçenek karşımıza çıkacak.Bunlardan istediğimizi seçiyoruz.Seçeneklerin Türkçeleri şu şekildedir;

Delete pending comments ==> Tüm bekleyen yorumları siler

Delete spam comments ==> Tüm spam yorumları siler

Delete trash comments ==> Tüm çöp yorumları siler

Delete approved comments ==> Tüm onaylanmış yorumları siler

Bunlardan hangisini istiyorsak seçiyoruz ve aşağıdaki mavi butonlu “Delete Comments” tuşuna basıyoruz.Bu sayede tek tıkla yorumlarımız siteden silinmiş oluyor.Üstelik bu eklenti sayesinde tüm spam yorumları da tek tuşla silebiliyorsunuz.Spam yorumları silmek için “Delete spam comments” seçeneğini seçmeniz gerekiyor.

Eklenti hakkında sormak istediğiniz soru veya sorular varsa yorum kısmından sorabilirsiniz.Herkese iyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir