WordPress Ücretsiz Canlı Destek Eklentileri

Çoğu e-ticaret,hosting vs. insanlara hizmet sağlayan hemen hemen tüm sitelerde canlı destek kısmı görmüştürsünüz.Peki bu canlı destek bölümünün kendi sitenizde de olmasını ister miydiniz? Cevabınız evet ise bu konu tam size göre.

Öncelikle canlı destek bölümü eklemek için tawk.to sitesini kullanıp eklentisiz bir şekilde sitenize kurabilirsiniz.Lakin bu konuda ben sizlere ücretsiz canlı destek eklentilerini paylaşacağım.Bildiğim en iyi 2 eklenti mevcut.Hemen maddeler halinde anlatayım.

1-) Tawk.to Live Chat

En iyi wordpress canlı destek eklentisi diyebilirim.Eklentisiz halini yüklemek isterseniz tawk.to sitesine girip gerekli işlemleri yapabilirsiniz.Lakin bunun yerine kolay bir şekilde eklentisini kurabilirsiniz.Eklentiyi indirmek için worpdress admin panelinden Eklentiler>Yeni Ekle butonuna basarak arama kısmından eklenti ismini arayıp indirebilirsiniz.

Eklentiyi kurduktan sonra aşağıdaki gibi eklentiyi açıp giriş yapmanız gerekmektedir.

Üyelik açtıktan ve giriş yaptıktan sonra aşağıdaki gibi sitenizde canlı destek kısmı oluşacaktır.

2-) Zendesk Chat;

Zendesk chat Zopim’in bir servisidir.Normalde ücretsiz versiyonu az sayıda kişi ile konuşmanıza olanak verir.Lakin ücretli versiyonunu alırsanız sınırsız kişiyle chat yapabiliyorsunuz.Burada da üstteki maddedeki gibi aynı yerden eklentiyi indirebilirsiniz.Sonrasında kurulum yapabilirsiniz.

Zendesk’in sitedeki canlı destek ekran görüntüsü de bu şekilde olacaktır.

Umarım faydalı olur.Herkese iyi çalışmalar dilerim…

YORUMLAR

  1. Güzel, bilgi için teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir