WordPress Yazılara Yazıcı(Çıktı) ve Pdf Olarak Kaydetme Butonu Ekle

Herkese iyi günler dileriz.Bu yazımızda sizlere wordpress yazılarınız için yazıcıdan çıktı alma ve pdf olarak kaydetme butonu nasıl ekleyebiliriz onu anlatacağız.

Bazı sitelerde illaki görmüştürsünüz. Siteye girdiğinizde yazının hemen üstünde yazıcıdan çıktı alma ve pdf olarak kaydetme butonu mevcut olur. Bu şekilde kendi sitelerinize sizler de yaparak sitenize giren kullanıcıların beğenisini kazanabilirsiniz. Peki bu yazıcıdan çıktı alma butonunu ve pdf olarak kaydetme butonunu sitemize nasıl ekleyebiliriz şimdi maddeler halinde onu paylaşalım.

1-) Öncelikle arkadaşlar bu işlemi wordpress’de bir eklenti sayesinde kolaylıkla yapabiliyoruz. Eklentimizin adı “PDF & Print by BestWebSoft” ‘dur. Bu eklentiyi wordpress wp-admin paneline girerek “Eklentiler>Yeni Ekle” bölümüne girerek yükleyebilirsiniz.

2-) Eklenti aşağıdaki gibidir. Eklentiyi yükledikten sonra sağ üstteki “Etkinleştir” butonuna basıyoruz.

3-) Ardından sitemizdeki herhangi bir yazıyı açtığımızda aşağıda gördüğünüz gibi pdf ve yazıcı butonu çıkmış olacaktır.

4-) Bu şekilde de siteye giren kullanıcılar direkt bu butonlara basınca yazıyı pdf olarak kaydedebilecek veya yazıcıdan çıktı alabilecektir.

5-) Ek olarak eğer eklentinin ayarlarına ulaşmak isterseniz wp-admin panelinden sol taraftan “PDF & Print” kısmına girin.Oradan da “Settings” bölümüne girin.

6-) Buradan da eklentiyi sitenize göre ayarlayabilirsiniz.

Şimdilik bu kadar. Bu şekilde sitelerinize yazıcıdan çıktı alma ve pdf olarak kaydetme butonu ekleyebilirsiniz. Umarız faydalı olur. Herkese iyi çalışmalar bol ziyaretçiler dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir