Yakınlarda Benzin İstasyonu Var mı Nereden Bakılır, Hangi Site?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere yakınlarda benzin istasyonu var mı nereden öğrenebiliriz kısaca onu anlatacağız.

Arabayla yolda ilerlerken birden benzinimiz bitebilir veya bitme noktasına gelebilir. İşte bu durumda en yakın benzin istasyonuna gitmek isteriz. Çünkü yerlerini bilmediğimiz bölgelerde olabiliyoruz haliyle gittiğimiz yerde benzin istasyonu nerede bulunur bilemeyebiliriz. Örneğin misafirliğe giderken benzinimiz bitti diyelim. Bu durumda bulunduğunuz konuma en yakın benzin istasyonu nerede bulunur işte bunu öğrenmenin kolay bir yolu var. Şimdi onu anlatalım.

Yakınlarda Benzin İstasyonu Var mı Nasıl Öğrenilir?

Eğer konumunuza en yakın benzin istasyonu nerede bulunur öğrenmek isterseniz navigasyon uygulamasına “benzin istasyonu” yazıp aratmamız yeterlidir. Şöyle ki diyelim ki en yakın benzin istasyonu nerede bulmak istiyorsunuz. Bu durumda cep telefonunuzdan Google Maps veya Yandex Haritalar uygulamasını açın. Ardından arama kısmına “benzin istasyonu” yazın. Böylelikle bulunduğunuz yere en yakın benzin istasyonları listelenmiş olacaktır. Tabii bu işlemi yaparken konumunuzun (gps) açık olması gerekiyor.

  • Size en yakın benzin istasyonu nerede öğrenme yolu 1 ==> Google Maps (www.google.com/maps/search/benzin+istasyonu)
  • Size en yakın benzin istasyonu nerede öğrenme yolu 2 ==> Yandex Haritalar (yandex.com.tr/harita)

Bu 2 uygulama veya web sitesi ile size en yakın benzin istasyonu lokasyonunu öğrenebilirsiniz. Şimdi örnek eşliğinde gösterelim.

1-) Öncelikle Google Maps veya Yandex Haritalara girip arama kısmına “benzin istasyonu” yazıyoruz. Mesela biz google maps’e girip yazdık. Ardından sizin bulunduğunuz konuma en yakın benzin istasyonları burada listelenecektir. Sağ tarafta çıkan “Yol tarifi” kısmına basarsanız o benzin istasyonunu navigasyonda açmış olursunuz.

2-) Aramayı hangi konumda yaparsanız size en yakın benzinlikleri gösterir. Mesela Üsküdar ve çevresinde aratma yaptığınızda aşağıdaki gibi bir harita karşımıza çıkar. Buradan istediğiniz benzinliğe tıklayıp yol tarifini alabiliyoruz.

3-) Google mapste olduğu gibi aynı şekilde Yandex Haritalar üzerinden de aratma yapabilirsiniz. Yandex Haritalara girip yine “benzin istasyonu” aratması yaparsanız aşağıdaki gibi size en yakın benzinlikleri listeler. Buradan yol tarifi alıp o benzinliğe gidebilirsiniz.

Bu şekilde kendinize en yakın benzinlikleri bulmuş olursunuz. Ama dediğimiz gibi konumunuzun açık olması yani gps’in açık olması gerekiyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir