Yandex Dns İle Her Türlü Siteye Girmek Mümkün

Dns dediğimiz şeyi bir kapı olarak düşünebiliriz.Mesela biz bir siteye giriyoruz normal şartlarda google’nin Dns’sini kullanarak siteye girmiş oluyoruz yani google’nin aracılığıyla.Burada google kapı görevi yapıyor.Eğer biz dns ayarlarını değiştirirsek istediğimiz her türlü sitelere erişim sağlayabiliriz.

Bunun için en iyisini sizlere aktaracağım.Detaylı bir araştırma sonucu en iyi dns’nin yandex’e ait olduğunu anladım ve bizzat denedim.Yandex dns’yi kullanınca her türlü siteye giriş yapabiliyorsunuz.Ama google’nin dns ayarlarını kullanırsak tüm sitelere giriş yapamayabiliriz ki zaten ülkemizde bir aralar youtube ve twitter kapanmıştı.

Tabii ki dns den başka çözüm var mı var.Bazı vpn programları,tunnel programları örneğin tunnelbear vb. programlar sayesinde de her türlü sitelere girmek mümkün.Ama dns ayarlarını değiştirerek girdiğimizde hep öyle kalıyor yani bilgisayar her açıldığında program açmakla falan uğraşmıyoruz.

Şimdi de gelelim yandex dns’leri vermeye.Aşağıdaki değerleri denetim masasından ağ ve paylaşım merkezine girerek dns ayarlarınızı değiştirebilirsiniz.Yapılışını resimlerle aşağıda anlattım.Teşekkürler.

Yandex dns 1=77.88.8.8 

Yandex dns 2=77.88.8.1  

 

Yapılışı; İlk önce denetim masası>ağ ve paylaşım merkezine gidiyoruz.Ondan sonrasını resimlerle anlattım. 

int 1 int 2 int 3 int 4

 

 

Takıldığınız yer olursa yorum kısmına yazabilirsiniz.YORUMLAR

  1. Have ever thought that this is real?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir