Yeni Takılmış Diş Teli Kullanımı Önerileri

Merhaba arkadaşlar bu yazıyı tamamen kendi deneyimlerim ile yazacağım. Yeni diş teli kullanmaya başlayan arkadaşlara elimden geldiğince tavsiyeler vereceğim, yardım edeceğim.

Öncelikle diş teli kullanan insanlarda birtakım ağız sağlığı sorunları çıkıyor. Özellikle ilk hafta ve ikinci hafta bu acıyı tamamen yaşıyorsunuz. Bunun için sizlere ağrı kesici almanızı öneriyorum, tamamen acısını almaz ama en azından bir nebze fayda sağlar.

Yeni takılmış olan diş tellerinde yemek yeme sorunu oluyor, yani katı yemekleri yerken dişinizde acı hissediyorsunuz. Bunun için sıvı gıdaları tüketmenizi öneriyorum, veyahut yumuşak katı gıdalar da tüketebilirsiniz. Eğer katı gıdalar tüketirseniz plak kopması olabiliyor. Benim plaklarım sürekli kopuyordu, çünkü söylediklerimi ben de yapmıyordum. Plak kopunca ne gibi sıkıntı oluyor derseniz dişinizde ilerleme olmuyor yani plak koptuğu an diş teli kullanmamış gibi oluyorsunuz ve doktorunuz bu sebepten biraz azarlayabiliyor. İlerleyen haftalarda dişinizde iyice hissetmeye başlıyorsunuz ve acısı gelmiyor katı gıdaları da yiyebiliyorsunuz, fakat katı gıdaları yerken tabi ki plak kopması tekrardan olabiliyor bu yüzden çok dikkat etmeniz gerek.

Evet arkadaşlar diyeceklerim bu kadar ben de kullanıcısıyım ve ilerlemelerden gayet memnunum. Hala kullanmaya devam ediyorum genelde 1.5 sene civarı takılı kalıyor ama dişinizde ki soruna göre bu süreç ilerleyip gerileyebiliyor.

Yazar: Editör Furkan

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir