YKS (TYT ve AYT) Sınavlarına Hazırlık İçin Kitap Önerileri

Herkese iyi günler dileriz değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere YKS(Yükseköğretim Kurumları Sınavı) sınavının 1. oturumu olan TYT ve 2. oturumu olan AYT sınavlarına hazırlık için yayınevi ve kitap önerileri paylaşacağız.

Bildiğiniz gibi geçen sene sınav sistemi değişti. Eski YGS ve LYS sınavları yerini YKS sınavını aldı. YKS sınavı da 2 aşamadan oluşuyor. Yani YGS yeni adıyla TYT oldu ve LYS de yeni ismiyle AYT oldu. Artık bundan böyle ygs ve lys yerine tyt ve ayt sınavları diyeceğiz. Haliyle sınav sistemi değiştiği için de yeni konular yeni kaynaklar ve müfredatlar da değişmiş oldu. Bu yüzden de sizlere YKS sınavlarına hazırlık için en iyi soru bankası ve konu anlatımlı kitaplar hangileridir güncel şekilde paylaşacağız.

TYT(1. oturum) Sınavına Çalışmak İçin Kitap Önerileri

YKS sınavının 1. oturumu olan TYT(Temel Yeterlilik Testi) sınavı için hazırlık kitap önerilerine ve yayınevlerine aşağıdan ulaşabilirsiniz. Bu kitaplar genel anlamda en çok beğenilen kitaplar arasında yer almaktadır. Aynı şekilde fiyatları da gayet uygundur.

  • Antrenmanlarla Matematik (veya Geometri, Fizik, Kimya, Biyoloji, Tarih, Coğrafya, Türkçe) konu özetli soru bankası kitapları
  • Birey yayınları TYT Gelişim Serisi soru bankası kitapları
  • Palme yayınları YKS-TYT konu anlatımı ve soru bankası kitapları
  • Limit yayınları TYT Kronometre soru bankası kitapları / Limit yayınları TYT El Kitabı konu anlatımı kitapları
  • Esen yayınları TYT Rehber Sorularla konu anlatımı ve soru bankaları

AYT(2. oturum) Sınavına Çalışmak İçin Kitap Önerileri

YKS sınavının 2. aşaması ise AYT(Alan Yeterlilik Testi) sınavıdır. AYT’ye hazırlık için bazı yayınevleri ve kitap önerilerini aşağıya ekledik. Öğrenci arkadaşların özellikle bu sınava önem vermelerini rica ederiz. Çünkü güzel bir üniversiteye yerleşmek için bu sınavdan gelen puanın çok önemi vardır. O yüzden TYT’ye nazaran AYT’ye önem vermeniz daha iyi olur diyebiliriz. Aynı şekilde çalışmak için yayınevlerine ait güzel ve kaliteli kitaplar almayı da unutmayınız.

  • Esen yayınları AYT Rehber Sorularla konu anlatımı ve soru bankaları
  • Karekök yayınları AYT konu anlatımı kitapları ve soru bankası kitapları
  • Fen Bilimleri yayınları AYT soru bankası kitapları
  • Palme yayınları YKS-AYT konu anlatımı ve soru bankası kitapları
  • Limit yayınları AYT El Kitabı konu anlatımı kitapları ve AYT soru bankası kitapları

Şimdilik tavsiye ettiğimiz yayınevleri ve kitap serileri bu şekildedir. İlerleyen zamanlarda ders ders kitap önerileri paylaşacağız. Onu da bu konu altından duyururuz. Şimdilik teşekkürler herkese iyi çalışmalar dileriz. Sınavlarda başarılar…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir