Youtube 1 Milyon İzlenmeye Ne Kadar Veriyor

Herkese merhabalar arkadaşlar bugünkü yazımda sizlere youtube 1 milyon izlenmeye ortalama kaç tl verdiğini anlatacağım.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda youtube sektörü epey bir rağbet görüyor.Önüne gelen youtube kanalı açar olmuş.Tabii ki kaliteli kanallar var onlara lafım yok.Lakin saçma sapan içerikler üreten kanallar da mevcut.

Aslında bunları neden söylüyorum çünkü bu şekilde saçma sapan kanallar çoğaldıkça youtube kazançları azalıyor.Belki biraz saçma bir yaklaşım ama az da doğruluk payı var, reklamverenler sabit kalıyor lakin youtuberlar artıyor diye düşünüyorum.

Şimdi gelelim asıl konumuza.1 milyon izlenmeye youtube ne kadar veriyor onu öğrenelim.Öncelikle geçtiğimiz günlerde youtube fenomeni Ruhi Çenet 1 videodan kazandığı miktarı açıklamıştı.Bende onu baz alarak bir hesaplama yaptım.(Aşağıdaki görsel Ruhi Çenet’in videosundan alıntıdır.Videonun tamamını izlemek isteyenler youtube Ruhi Çenet’in kanalından ulaşabilirler.)

Gördüğünüz gibi arkadaşlar yaklaşık 5 milyon izlenmeli bir video toplamda 850 tl kazandırmış.Yani buna göre 1 milyon izlenmeye yaklaşık 170 tl kazanılıyor.

Tabii ki bu değerler tamamen yaklaşıktır.Sonuçta videoların kategorisine göre bu ücret değişiyor.Mesela oyun ve nasıl yapılır tarzındaki videolar bu kadar az kazandırmaz diye düşünüyorum.

Özetle şunu belirtmek istiyorum, youtube sektörüne yeni giriş yapacak olan arkadaşlar iyice düşünsünler.Bu sektör bildiğiniz gibi kazandırmıyor.Zaten herkes artık youtuber olmuş yazımın başında da söylediğim gibi.Size tavsiyem eğer youtube sektörüne illa girmek istiyorum diyorsanız sağlam içerikler,youtube da bulunmayan içerikler hazırlayın.Gerçekten eğer az bulunan videolar üretirseniz kazancınız sağlam olur.

Umarım faydalı olmuştur.Herkese iyi çalışmalar dilerim.Sorunlarınızı çekinmeden yorum kısmından sorabilirsiniz.

YORUMLAR

 1. ama sadece 1 videodan 850 kazanmış değil mi? toplam değil yani…

  1. Aynen efendim evet.Sadece 1 videodan kazanılan miktar bu.

  2. 1 Milyon izlenmeye 700-1000 dolar arası kazanılıyor. Orda verilen resme inanmayın küllüyen yalan.

   1. Efendim yalan yok biz kanıtıyla ekledik konuda da yazdığımız gibi sektörden sektöre kazanç değişir.1 milyon izlenmeye o civarda para veren bir sektör var mıdır bilmiyoruz ama biz ortalama kazancı ekledik konuya.

   2. Türkiye’de dolar bazında para kazanılsaydı dediğin doğrudur. O aldığın bilgi Amerika vb ülkelerde geçerli. Türkiye’de 1 milyon izlenmeye 700 dolar veriyorlarsa o zaman kaos çıkar ülkede 😀 (TL’ye vursak 4000 TL’ye yakın oha)

 2. 😀 arkadaşlar buradaki yazı ve metin için teşekkürler ama ben daha önce youtuberdum gerçekten söylüyorum sizleri kırmıycam ama şu bir gerçek 500 izlenmeye 100 tl civarında para veriyorlardı elbette bu değişti ama 1000 izlenme en az bakın 400 tl veriyor 1 milyon izlenme 30 ve 40 milyar arsı değişiyor türkiyede amerikada bu 6 kat daha fazladır türkiyede cirosu düşüktür. yani demem o ki bir video başına 30 bin kazanan kişi ayda en az 30 video atıyor ve TOPLAM GELİR EN AZ 900 BİN TL YAPAR GİDİN GERÇEK YOUTUBERLARADA SORUN BEN BIRAKTIM TELİF YEDİĞİM İÇİN KANALIM KAPANDI.
  İNSTAGRAM:https://www.instagram.com/enginagirbasofficial/
  FACEBOOK:https://www.facebook.com/enginagirbasofficial

  1. Yok be hocam ne yaptınız bence o kadar değildir 🙂 Yani Ruhi Çenet’inki bu şekildeyse diğerleri daha düşüktür hatta.900 bin felan hocam bunlar futbolculardan neredeyse aynı parayı mı alıyor yani 🙂

 3. Tamamen yanlış benim 250 izlenmem varken 1.74 tl vardı 1000 izlenme 6 tl desek 6 bin tl en az diye düşünüyorum ki bu paranın kat kat üstünde kazanıyorlar.Bu konuda eminim

  1. Efendim biz verilere göre analiz yaptık.Yani bu değerler ortalama zaten.Sizin kategoriniz belki yüksek kazanç sağlayan bir kategoridir.Konuda da görüldüğü gibi kanıt mevcut.Fakat dediğimiz gibi farklılıklar olabiliyor.

 4. ciddi olarak bu işi yapan yada yapanı bilen varsa benimle irtibata geçsin. (1milyon izlenmenin kaçpara kazandırdığı konusunda bilsi olan) çünkü en az 2-3 milyon izlenme yakalayacak bir projem var

  1. Yusuf bey iletişime geçermisiniz benimle benimde aynı şekilde bir projem var ve ekipmnım ekip arkadaşlarım hazır

 5. Arkadaşlar youtuberler bence gerçek kazancını açıklamıyorlar ve kazancının kat kat daha fazla kazanıyorlar örneğin adam 6 bin liralık telefonu getirip bir videoda parçalıyorlar şimdi bu videodan 10 bin kazanmazsa bu işi yapmazdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir