Youtube Beğenmeme Butonu Üzerindeki Sayı Neden Gözükmüyor?

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da beğenmeme butonu üstündeki sayının neden gözükmediğini, bu hatanın çözümü var mı onu anlatacağız.

Youtube’da geçtiğimiz gün yeni bir güncelleme yapıldı. Var olan ve yeni yüklenen tüm videolarda beğenmeme sayısı gizlenmeye başlandı. Aslında bu durum şimdilik Türkiye’de uygulanıyor olabilir. Çünkü deneme amaçlı vpn ile Fransa’dan Youtube’a girdiğimizde oradaki videolarda beğenmeme sayısının da gözüktüğünü görüyoruz. Yani şimdilik sanırım ülkemizde geçici olarak beğenmeme butonu üzerinde yer alan sayılar gözükmüyor. Hemen bir ekran görüntüsü paylaşalım.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi Youtube videolara baktığımızda beğenme sayısı gözüküyor fakat beğenmeme sayısı gözükmüyor. Bunun nedeni kesin olarak bilinmiyor fakat sanırız beğenmeme sayısının gösterilmemesi videolara daha fazla izletme oranı sağlıyor diyebiliriz. Yani bu şekilde Youtube’da bir video izlemek isteyen bir kişi beğeni sayısını görecek lakin beğenmeme sayısını göremeyecek. Bu da otomatikman çok beğenilmiş bir video olarak algılanacak diyebiliriz.

Bu arada bu güncelleme eski videolar için de geçerli. Mesela 2009 yılında yüklenen bir videoda da beğenmeme sayısı gösterilmiyor. Yukarıda gördüğünüz gibi eski videolarda da dislike butonu gösterilmiyor. Bu durum Youtube’un denediği bir özellik olabilir. Çünkü dediğimiz gibi diğer ülkelerde dislike butonu gösteriliyor.

Ama şöyle bir durum var. Eğer kanal sahibi iseniz ve kendi yüklediğiniz bir video varsa bunun like ve dislike sayısını görebiliyorsunuz. Yani eğer video size aitse onun istatistiklerini ve özelliklerini görebilirsiniz. Ama eğer normal bir izleyici iseniz bu durumda beğeni sayısını görebilirsiniz fakat dislike sayısını göremezsiniz. Bu durumun yakın zamanda düzeltileceği tahmin ediliyor. Bazı görüşlere göre dislike butonunun gözükmemesi Youtube’un yaptığı bir denemedir. Bir süre denemeden sonra tekrardan eski butonlar gözükecektir yani like ve dislike, beğeni ve beğenmeme sayıları tekrardan gözükecektir.

Kısacası şuan için deneme yapılıyor diyebiliriz. Bundan dolayı beğenmeme sayıları gözükmüyor. Bunun internet, bilgisayar veya kullanıcı ile alakası yoktur. Youtube’un yaptığı bir uygulamadır diyebiliriz. Teşekkürler konu hakkında görüşlerinizi bekliyoruz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir