Youtube “Bir hata oluştu. Oynatma kimliği hatası.” Çözümü

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da verilen “Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. (Oynatma kimliği: H08lVH2eq5K6tdyF)” benzeri hatasının çözümü nasıl yapılır onu anlatacağız.

Youtube’da bazen gerek internet bağlantısından gerekse erişim sorunundan bazı videolar açılmama hatası veriyor. Bu hatalardan birisi de oynatma kimliği hatasıdır. Fakat çözümü gerçekten çok basittir diyebiliriz. Önce hatanın ekran görüntüsünü sizlere aktaralım.

Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi arkadaşlar oynatma kimliği hatası bu şekilde çıkmaktadır. Yani hatanın yazılışı aşağıdaki gibidir;

Bir hata oluştu. Lütfen daha sonra tekrar deneyin. (Oynatma kimliği: H08lVH2eq5K6tdyF)
Daha fazla bilgi edinin.

Gördüğünüz gibi arkadaşlar hata bu şekilde çıkıyor ve youtube videosu açılamıyor. Hatanın sonunda çıkan oynatma kimliği: H08lVH2eq5K6tdyF şeklindeki kod ise büyük ihtimalle o videonun kodudur. Çünkü farklı videoları açtıkça farklı kodlar yazıyor. Haliyle id numarası gibi bir şey olabilir. Peki bu hatanın çözümü için neler yapmamız gerekiyor şimdi maddeler halinde çözümlerini anlatalım.

Youtube Bir Hata Oluştu Oynatma Kimliği Hatasının Çözümleri

Çözüm Yöntemi 1:

  • Arkadaşlar bu hata ara sıra youtube’da çıkabilmektedir. Bunun için endişe etmeye gerek yoktur. Çünkü sayfayı yenilediğinizde büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Yani ilk çözüm yöntemi olarak eğer bu hatayı alırsanız sayfayı yenileyin. Ardından videonun açıldığını göreceksiniz. Sayfayı yenilemek için klavyeden F5 tuşuna basabilirsiniz.

Çözüm Yöntemi 2:

  • Eğer sayfayı yenilemek istemiyorsanız 5-10 saniye bekledikten sonra da video otomatikman açılmış olacaktır. Bizde bizzat böyle oldu. Bir kaç gün sürekli oynatma kimliği hatası alıyorduk fakat hata geldikten 5-10 saniye sonra video otomatikman açılıyordu. Sizler de bizzat bekleyerek kendiliğinden hatanın çözüldüğünü göreceksiniz.

Çözüm Yöntemi 3:

  • Eğer bu iki çözüm de çalışmazsa bu sefer internet bağlantınızı resetlemekte fayda var. Yani modemi tekrar kapatıp açın. Ardından tekrar deneyin. Büyük ihtimalle sorun çözülecektir. Birde çözüm yöntemi olmasa da dns ayarlarınızı Google DNS olarak değiştirmekte fayda var. Sonuçta youtube Google’nin bir servisi olduğundan kendi dns adreslerinde daha iyi çalışır diyebiliriz. Google dns adreslerine buradan ulaşabilirsiniz.

Genel olarak youtube oynatma kimliği hatasının çözümü bu şekildedir. Umarız yararlı olur. İyi çalışmalar dileriz.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir