Youtube “En çok tekrar oynatılan an” Ne Demek? (Youtube Yeni Güncelleme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da videoların üzerinde ‘en çok tekrar oynatılan an’ yazısı ne demektir, ne anlama geliyor onun hakkında bilgi vereceğiz.

Dünyanın en çok kullanılan video izleme sitesi Youtube’da 2022 yılında yenilikler devam ediyor. Gelen yeniliklerden birisi de video oynatıcıların üzerindeki “En çok tekrar oynatılan an” ibaresi oldu. Gerçekten çok beğendiğim bir yenilik diyebilirim. Çünkü bu ifade ile birlikte uzun videoların en önemli noktalarını direkt olarak izleyebileceğiz. Aslında yayıncılar için kötü bir özellik olabilir fakat izleyiciler için bence çok güzel bir yenilik diyebilirim. Şimdi bu yazının nerede yazdığını gösterelim.

Mesela örnek bir şarkı açtık. Yukarıdaki resimde gördüğünüz gibi videoda en çok tıklanan yer “en çok tekrar oynatılan an” olarak belirtilmektedir. Bu kısım mouse imlecinizi videonun saniye-dakika bölümüne getirdiğinizde çıkar. Yani mouse ile imleci videonun saniye oynatıcısına getirirseniz yukarıdaki gibi küçük grafik karşımıza çıkacak. İşte burada o videonun en çok oynatılan, en çok tekrar tıklatılan yerleri karşımıza çıkacaktır. Örnek olarak paylaştığımız rapçi Joker’in en beğenilen şarkılarından olan “Yarasa Koleksiyonu” şarkısının en çok tekrar oynatılan anının yani en çok tekrar tıklanılan dakikasının “0:14” olduğunu görüyoruz. Bu şekilde sizler de tüm videolarda en çok oynatılan anı görebilirsiniz.

Yukarıdaki resimde paylaştığımız gibi video dakikalarının üstüne geldiğinizde en çok oynatılan anı, noktayı görebilirsiniz. Grafik şeklinde tüm oynatılan sürelere de bakabiliyorsunuz. Bu şekilde özellikle uzun videolarda bu yöntemi kullanarak videonun en önemli noktasını anında açabilirsiniz. Zaten bu özellik bu yüzden izleyiciler için çok iyi. Fakat uzun video çeken yayıncıların video izlenme süreleri düşebilir. Çünkü izleyici direkt önemli noktayı açarak videodaki asıl izlemesi gerektiğini düşündüğü noktayı izleyip videodan çıkmış olacak. Bu da yayıncılar için bir tık kötü özelliktir diyebiliriz. Ama izleyiciler için kesinlikle çok güzel, harika bir özelliktir.

Kısacası özetlemek gerekirse; bir videonun üzerindeki “En çok tekrar oynatılan an” ibaresi o videodaki en önemli noktayı, en çok tekrar basılan, tekrar üzerine tıklanan, en çok tekrar oynatılan kısmı ifade etmektedir.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir