Youtube Kanal Açıklama Yazısı Nereye Yazılır, Nereden Eklenir?

Herkese selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube kanal açıklama yazısı nasıl ve nereye yazılır onu kısaca anlatacağız.

Youtube kanalınızda Hakkında kısmına kanal açıklama yazısı yazabilirsiniz. Kanalınız hakkında bilgi edinmek isteyenler ilk olarak “Hakkında” kısmına bakıyor. Aşağıda gördüğünüz gibi hakkında bölümü en sağ tarafta çıkıyor. Bu kısımda sizin yazdığınız bir açıklama yazısı ve kanalınızın toplam görüntüleme aldığı sayı ile birlikte kanal kuruluş tarihi yer almaktadır. Bu bakımdan bu alana güzel faydalı şeyler yazabilirsiniz.

Sizlere tavsiyemiz eğer Youtube kanalınız varsa bu kısmı güzel bir şekilde doldurmanız. Mesela buraya aşağıdaki gibi hedef sayıları yazabilirsiniz. Takipçilerinizin ilgisini çekebilir ve sürekli o sayfayı ziyaret etmek isteyebilir.

Şimdi sizlere Youtube kanala açıklama yazısı nereden ve nasıl eklenir kısaca onu anlatalım.

Youtube’da Kanala Açıklama Yazısı Nasıl ve Nereden Eklenir?

1-) Youtube kanalınıza açıklama yazısı eklemek için ilk olarak “studio.youtube.com” adresine yani Youtube Studio’ya girin. Ardından soldaki menülerden “Özelleştirme” seçeneğine tıklayın.

2-) Sonrasında üst menüden en sağdaki “Temel bilgiler” kısmını açın.

3-) İşte buradan en üst tarafa kanalın açıklama yazısını ekleyebilirsiniz. Açıklama yazısı maksimum 1000 karakter olmalıdır. Fazlasını kabul etmiyor. Dilerseniz buradan kanalınızın adını da değiştirebiliyorsunuz. Açıklama yazısını yazdıktan sonra sağ üst taraftaki “Yayınla” butonuna basın.

4-) İşlem bu kadar. Bu şekilde kanalınıza açıklama yazısı eklemiş olursunuz. Buraya yazdığınız açıklama yazısı kanalınızın ana sayfasında en sağ üst tarafta yer alan “Hakkında” bölümünde gözükecektir.

Bu şekilde Youtube kanala açıklama kısmı ekleyebilirsiniz. Bu bölümü sürekli güncel tutarak takipçilerinizle etkileşim halinde olabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir