Youtube Kanalın Üst Tarafına Banner Resim Nasıl Eklenir? Boyutu Kaç?

Selamlar değerli arkadaşlar. Bu yazımızda sizlere Youtube’da kanalın üst tarafında gözükmesi için büyük banner görseli nasıl ve nereden eklenir onu anlatacağız.

Youtube’da kanalınızın daha iyi gözükmesini istiyorsanız üst tarafına görsel banner ekleyebilirsiniz. Bu sayede kanalınıza renk katmış olursunuz. Tabii ki eklemek şart değil ama bu büyük banner ile kanalınız daha ilgi çekici olabiliyor. Youtube üst banner görseli kanalda aşağıdaki gibi görünür.

Mesela yukarıda gördüğünüz gibi Barış Özcan’ın kanalının üst banner resmi bu şekildedir. Sizler de kendi kanalınıza bu şekilde büyük resim ekleyebilir ve kanalınızın ilgi çekmesini sağlayabilirsiniz. Şimdi Youtube kanalına üst tarafa banner resmi nasıl ve nereden eklenir onu anlatalım.

Youtube’da Kanalın Üst Kısmına Büyük Resim (Banner) Ekleme Nasıl Yapılır?

  • Büyük afiş banner boyutu ==> 2048 x 1152 piksel

1-) Youtube kanal sayfanızın üst tarafına resim eklemek için öncelikle sağ üstteki profil resmine tıklıyoruz. Ardından “Kanalınız” kısmına basıyoruz.

2-) Ardından açılan sayfada sağ üstteki “Kanalı Özelleştir” butonuna basıyoruz.

3-) Sonrasında açılan sayfada üstteki “Markalama” kısmına giriyoruz.

4-) Burada “Banner resmi” bölümünde “YÜKLE” butonu gözükecek. Oraya tıklayarak banner resmini buraya yükleyebiliyorsunuz. Banner görsel resminin 2048*1152 piksel boyutunda olması gerekmektedir. Ayrıca en fazla 6 MB boyutunda olmalı. Yoksa resim yüklenirken hata alabilirsiniz.

5-) Böylelikle kanalınız için büyük afiş resmi eklemiş olursunuz. Eğer resmi değiştirmek isterseniz yine bu sayfayı açıp değişiklik yapabilirsiniz.

Bu şekilde büyük görsel ekleyebilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir