Youtube Kanallarını Engelleyen Chrome Eklentisi

Herkese merhabalar arkadaşlar bu yazımızda sizlere youtube kanallarını engelleyen chrome eklentisini tanıtacağız.

Facebook’un biraz pasif kalmasıyla birlikte son zamanlarda Youtube’da çok fazla vakit geçirmekteyiz.Özellikle youtuberların videolarını sürekli takip etmek için her gün youtube’u ziyaret etmekteyiz.Ne kadar beğendiğimiz kanallar olsa bile beğenmediğimiz kanallar da olabiliyor.Hatta bu beğenmediğimiz kanalları takip etmesek bile youtube’da bu videolar karşımıza çıkabiliyor.

İşte bu beğenmediğimiz kanalların videolarını görmemek için Google Chrome‘da bir eklenti var.Bu eklenti sayesinde youtube’da istemediğiniz kanalları engelliyorsunuz ve o kanal yeni video çıkarsa bile görmüyorsunuz.Haliyle videoları da karşınıza çıkmıyor.Peki bu eklenti nedir şimdi onu paylaşalım.

Youtube Kanallarını Engelleyen Chrome Eklentisi İsmi ve Kurulumu

Eklentimizin adı “Video Blocker” ‘dır.Öncelikle eklentiyi buradan tarayıcımıza yüklüyorız.Eğer link açılmıyorsa “chrome.google.com/webstore/detail/video-blocker/jknkjnpcbbgcbdbaampbjlhkcghmgfhk?hl=tr&gl=GB” buradan da girebilirsiniz.

Yukarıda gördüğünüz gibi “Chrome’a ekle” butonuna basarak eklentiyi tarayıcınıza yükleyebilirsiniz.

Ardından youtube’a giriyoruz ve engellemek istediğiniz kanalın herhangi bir videosunu açıyoruz.Sonrasında ise aşağıda gördüğünüz gibi kanalın isminin üzerine mouse ile sağ tıklıyoruz ve oradan da “Block videos from this channel” butonuna basıyoruz.

Ardından bu kanalı engellemiş oluyorsunuz.Biz örnek olması açısından üstteki resmi koyduk yanlış anlaşılma olmasın yani yoksa Sagopa’nın şarkılarını engelleyecek halimiz yok 🙂

Bu şekilde Video Blocker eklentisi sayesinde istemediğiniz youtube kanallarını engelleyebiliyorsunuz.Ek olarak eğer engellediğiniz kanalın engelini kaldırmak isterseniz eklentinin ayarlarına girip engeli kaldırabilirsiniz.

Umarız faydalı olur.Yorumlarınızı bekliyoruz teşekkürler…

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir