Youtube Reklamsız Video İzleme Yöntemi Nedir? (YT Reklam Engelleme)

Herkese iyi günler dileriz. Bu yazımızda sizlere Youtube’da reklamsız video izleme nasıl yapılır kısaca onu anlatacağız.

Bildiğiniz gibi Youtube’da video izlerken özellikle uzun videolarda sürekli reklamlar karşımıza çıkabiliyor. Hatta bazı videolara başlarken otomatik reklam açılıyor. Bu tarz reklamlar bazen can sıkıcı olabiliyor. Elbette video sahibi de verdiği emeklerin karşılığını almalı, yani reklamları engellemek bir nevi emeğe saygısızlık oluyor. Fakat gerçekten bazen dakikada 1 reklam açıldığı da oluyor. İşte bu tarz reklamları komple engellemek için Youtube’da çok güzel bir yöntem var arkadaşlar. Sizlere kısaca bunu gösterelim.

Youtube Videoları Reklamsız İzleme Nasıl Yapılır?

  • 1. Yöntem : AdBlock ile reklamları engelleyebilirsiniz.
  • 2. Yöntem : Youtube video URL’sindeki .com ‘dan sonra 1 tane . nokta işareti ekleyerek ve linki yeniden çalıştırarak reklamı engelleyebilirsiniz.

Öncelikle bildiğiniz gibi AdBlock eklentisi ile internetteki tüm reklamları engelleyebilir haliyle bu eklenti ile Youtube reklamlarını da engelleyebiliyorsunuz. Fakat sizlere şimdi hiç eklentiye gerek olmadan Youtube reklamsız video seyretme taktiğini göstereceğiz.

Youtube’daki bir videoyu reklamsız izlemek istiyorsanız URL’nin sonuna [.com ‘un hemen yanına] nokta işareti ( . ) koymanız yeterlidir. Yani diyelim ki Youtube URL linki “https://www.youtube.com/watch?v=wg1KMFNkm8g” bu olsun. Haliyle siz bu videoyu reklamsız izlemek istiyorsanız youtube.com yazısından hemen sonra nokta işareti ( . ) koymanız gerekiyor. Yani videonun reklamsız açılması için gereken URL “https://www.youtube.com./watch?v=wg1KMFNkm8g” böyle olmuş olacaktır. Videonun en sonuna nokta işareti konulmuyor. Videodaki .com yazının hemen sağına koymanız gerekiyor. Bu şekilde yaparsanız videoları reklamsız izleyebilirsiniz. Bu durum masaüstünde çalışıyor fakat mobil için henüz denemedik. Siz mobildeki Youtube linkinde .com’dan hemen sonra 1 tane . nokta işareti ekleyin ve çalışıp çalışmadığına bakabilirsiniz. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi com’dan hemen sonra 1 tane . nokta işareti ekliyoruz ve linki yeniden açıyoruz. Böylelikle o video reklamsız şekilde oynatılmış olacak.

Dediğimiz gibi URL’nin sonuna . işareti ekleyerek videoyu reklamsız olarak izleyebilirsiniz.

  • Reklamlı URL versiyonu ==> www.youtube.com/videourlsi
  • Reklamsız URL versiyonu ==> www.youtube.com./videourlsi

Burada gördüğünüz gibi .com yazısından hemen sonra . eklemeniz lazım. Yani URL “youtube.com./videourllink” şeklinde olmalıdır. Sizin yapmanız gereken şey videonun URL link kısmına .com’dan hemen sonra . eklemektir. Yani yeni hali ‘ youtube.com/ ‘ böyle değil ‘ youtube.com./ ‘ böyle olmalıdır.

Son olarak bu yöntem bazı videolarda çalışmıyor. Bunun bir açık (bug) olduğu ve Youtube’un zamanla bu açığı düzelttiği de söyleniyor. Fakat biz 3-4 video için denedik gerçekten de oldu. Yani videolar reklamsız açıldı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir