Youtube Videolara Adsense Reklam Ekleme(En İyi Kazanç Taktiği)

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere youtube videolarında adsense reklamlarından en iyi kazancı elde etme taktiğini anlatacağım.

 

İlk öncelikle youtube kanalınıza videonuzu yükleyin.Yükleme anında “para kazanma” menüsünden “reklamlarla para kazan” diyin ve aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi 3 tane seçenek çıkacak onların hepsini tıklayın.

youtube 1

 

Tabi bunu herkes yapar kolay kısmı burası.Şimdi gelelim uzun videolarda en iyi kazancı nasıl sağlarız onu öğrenmeye.

Uzun süreli videolarımızdaki reklam yerleşimini anlatayım.Aşağıda resimlerle anlattım;

İlk öncelikle youtube panelimizden sol tarafta “kanalım” a tıklıyoruz.

Screenshot_2

 

Daha sonra üst tarafta çıkan “video yöneticisi” ne tıklıyoruz.

Screenshot_3

Sonra karşımıza yüklediğimiz videolar çıkacak.Herhangi uzun süreli bir videomuzun sağ tarafına geliyoruz ve dolar işareti olan yere tıklıyoruz.

Screenshot_4

En sonunda ise karşımıza kısa videolarda çıkan 3 tane butona ekstra olarak “reklam araları” kısmı çıkacak.Oradan videodan önce,video sırasında ve videodan sonra butonlarının hepsine tıklıyoruz.

Screenshot_5

En önemli nokta ise video sırasında çıkacak reklamların sürelerini iyi ayarlamak.Burayı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.Ama tavsiyem şu ki mesela videonuz 20 dakikalık.Siz bunu 7:30, 12:45, 17:40 gibi ortalama olacak sürelere reklamları koyun.Ben bizzat denedim ve daha çok tıklama oluyor.Size de tavsiye ederim.

 

 

Yazımı okuduğunuz için teşekkürler.

 

 

 

YORUMLAR

  1. hocam ben biyereden makale okudum adsenseden kazanç sağlıyormuşun mashble diye bir site varmış tek bir siteden oldukça kazançı var. http://www.kazandiransite.net/en-iyi-kazanc/ burdaki sitedeki yazıda acaba doğruluk payı nedir. Ben bunu nasıl yapabilirim acaba bu ?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir